Legia Warszawa kara
.
Autor Piotr Bernaciak - 18 Lutego 2020

Z ostatniej chwili. PZPN podjął decyzję w sprawie kary dla kibiców Legii

Legia Warszawa miała ponieść karę w związku z zachowaniem swoich kibiców. W trakcie meczu z ŁKS-em wywiesili oni na trybunie skandaliczne transparenty. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej odniósł się do odwołania ze strony warszawskiego klubu.

Legia Warszawa pewnie wygrała na inaugurację ligi z Łódzkim Klubem Sportowym, jednak wiele osób związanych z klubem miało swój powód do zmartwień po zakończeniu spotkania. Wszystko przez skandaliczne transparenty wywieszone przez grupę fanów klubu z Warszawy. Wzbudziły one wielki skandal, na co natychmiast zareagowała Komisja Ligi.

Zadecydowano o tym, że Legia Warszawa poniesie karę w związku z zachowaniem kibiców. Podjęto decyzję o nałożeniu na Legię kary w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zakazu stadionowego dla wszystkich osób, które w trakcie spotkania zasiadły na Trybunie Północnej. Żyleta nie została zamknięta, jednak nałożona kara wzbudziła ogromne kontrowersje wśród kibiców i ekspertów.

Wulgarny wpis Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN stanął w obronie treneraWulgarny wpis Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN stanął w obronie treneraCzytaj dalej

Legia Warszawa miała ponieść karę za zachowanie kibiców

Nałożona przez Komisję Ligi kara zdaniem wielu była zbyt ostra i stwierdzono, że tego typu dyscyplinowanie kibiców mija się z celem. Wiele osób publicznie przyznawało, że oczywiście klub zasługuje na to, by ponieść konsekwencje, jednak nie powinny one być w tym wypadku do tego stopnia surowe, bowiem zwyczajnie jest to niesprawiedliwe wobec tysięcy osób.

Dziś Najwyższa Komisja Odwoławcza działająca przy Polskim Związku Piłki Nożnej wydała komunikat, w którym jednoznacznie odniosła się do kary nałożonej na Legię Warszawa. Kibice wicemistrzów Polski z pewnością mogą mieć powody do radości.

- Na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2020 roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu wniosku Klubu Legia Warszawa SA o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności kary wskazanej w punkcie 1 Orzeczenia Komisji Ligi z dnia 12 lutego 2020 roku, postanowiła uwzględnić złożony przez Klub wniosek i zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności ww. kary - czytamy w komunikacie PZPN.

Wspaniałe zwycięstwo Huberta Hurkacza. Koncert gry polskiego tenisistyWspaniałe zwycięstwo Huberta Hurkacza. Koncert gry polskiego tenisistyCzytaj dalej

Legia Warszawa nie musi stosować się do zakazu

Nie wiadomo, kiedy ostatecznie zapadnie decyzja w sprawie wejścia zakazu w życie lub całkowitej jego modyfikacji, jednak wiemy, że najprawdopodobniej nie dojdzie do tego w trakcie meczu z Jagiellonią Białystok. Wszyscy kibice, którzy otrzymali zakaz stadionowy na kolejny mecz, będą mogli wejść na Trybunę Północną i wspierać Legię Warszawa w trakcie najbliższego meczu ligowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
  2. Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News