Legia Warszawa Adilson
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Legia Warszawa chce kupić zawodnika z III ligi. Trzeba zapłacić sześć milionów euro

Legia Warszawa zdaniem jednego ze znanych dziennikarzy chciałaby kupić piłkarza grającego w Hiszpanii. Cena za niego jest jednak bardzo wygórowana. Trudno powiedzieć, czy klub stać obecnie na taki wydatek.

Legia Warszawa ma w obecnym sezonie kłopoty z ustabilizowaniem swojej gry w formacji ofensywnej. Legioniści spisują się całkiem nieźle w defensywie, nie tracą zbyt wielu goli w większości spotkań, jednak znacznie częściej zdarzają im się mecze, gdy piłkarze nie mogą poradzić sobie w ataku. Z tego powodu skauci szukają zawodnika odpowiedzialnego za strzelanie goli.

Piotr Koźmiński, dziennikarz związany m.in. z FIFA przekazuje wiadomości, że Legia Warszawa chciałaby sprowadzić do siebie piłkarza z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii. Co ciekawe, poziom ligi nie oznacza w tym przypadku niskiej ceny odstępnego. Mówi się, że wicemistrzowie Polski w tej sytuacji musieliby sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni.

Legendarny włoski klub ogłosił upadłość. Jeszcze niedawno występowali w nim PolacyLegendarny włoski klub ogłosił upadłość. Jeszcze niedawno występowali w nim PolacyCzytaj dalej

Legia Warszawa chce kupić piłkarza z 3. ligi

Adilson gra obecnie w CD Badajoz, liderze Segunda Division B, czyli w drużynie z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Drużyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, a specjaliści zajmujący się tymi rozgrywkami informują, że to właśnie Adilson jest jedną z najważniejszych postaci w klubie i to właśnie dzięki niemu wynik jest tak dobry. Miało to zwrócić uwagę wielu klubów.

Zawodnik ma za sobą przeszłość w kilku znanych klubach, jednak dotychczas grał tylko w rezerwach. Występy w Badajoz są pierwszą jego szansą na tak wysokim poziomie. Póki co udaje mu się ją wykorzystać, co miało ponoć zwrócić uwagę między innymi hiszpańskiego Betisu. Okazuje się, że w gronie zainteresowanych klubów jest również Legia Warszawa, której skauci mają być oczarowani piłkarzem.

Legia Warszawa myśli o kolejnych transferach

Nie wiadomo, na kogo ostatecznie zdecyduje się Legia Warszawa, jednak sprowadzenie Adilsona może być bardzo trudne. Wszystko przez to, że zawodnik ma w umowie wpisaną kwotę odstępnego, która wynosi ponoć aż sześć milionów euro. Żaden klub w Polsce nie mógłby pozwolić sobie na tak wielki wydatek, a zwłaszcza wicemistrzowie Polski, którzy są ponoć pogrążeni w kryzysie finansowym.

Możliwe jednak, że przedstawiciele klubu z Warszawy dojdą do porozumienia z Badajoz i spróbują obniżyć nieco cenę. Wszystko okaże się w najbliższych miesiącach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News