Legia Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Grudnia 2020

Legia Warszawa przekazała pilny komunikat. Dwóch piłkarzy żegna się z Mistrzami Polski, mamy oficjalne potwierdzenie

Legia Warszawa przekazała swoim kibicom ważny komunikat. Drużyna Czesława Michniewicza będzie sobie przez resztę sezonu radzić bez dwóch zawodników. Piłkarze rozwiązali swoje kontrakty już teraz i mogą rozpocząć poszukiwania nowego miejsca do gry. 

  • Legia Warszawa w piątek zagra ze Stalą Mielec
  • Mistrzów Polski czeka ostatni pojedynek ligowy w tym roku
  • Przed meczem Legia wydała specjalny komunikat, w którym przekazano, że dwóch piłkarzy odchodzi z klubu

Legia Warszawa zaskoczyła nagłym komunikatem kibiców Ekstraklasy. Okazuje się, że mistrzowie Polski zdecydowali się zakończyć współpracę z dwoma piłkarzami. Z “Wojskowymi” żegnają się William Remy i Vamara Sanogo.

Legia Warszawa rozstaje się z dwoma piłkarzami

Już w ten weekend piłkarze klubów Ekstraklasy rozegrają ostatnią kolejkę ligową w tym roku. W piątek obejrzymy dwa spotkania. Wisła Płock podejmie na swoim boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Legia Warszawa zmierzy się ze Stalą Mielec.

Przed meczem w Warszawie mistrzowie Polski wydali specjalny komunikat. Ku zaskoczeniu wszystkich klub już teraz podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dwoma piłkarzami. Z klubu odejdą William Remy i Vamara Sanogo.

Kontrakty obu zawodników kończyły się wraz z 30 czerwca 2021 roku. W zimowym oknie transferowym ciężko byłoby Legii znaleźć chętnego na kupno piłkarzy, którzy latem będą do wzięcia za darmo. Dlatego też Francuzi rozwiązali umowy polubownie.

Kuriozalne zachowanie Marcina Najmana. Chce pouczać Roberta Lewandowskiego, jak odbierać nagrodęKuriozalne zachowanie Marcina Najmana. Chce pouczać Roberta Lewandowskiego, jak odbierać nagrodęCzytaj dalej

Vamara Sanogo występował w Legii Warszawa od 2017 roku. Wystepował jest to jednak słowo trochę na wyrost, gdyż Francuz zaliczył w barwach stołecznej ekipy zaledwie cztery oficjalne mecze. Przez większość czasu trapiły go kontuzje.

Vamara Sanogo i William Remy nie są już piłkarzami Legii

Inaczej sprawa wygląda z Williamem Remym. Pomocnik przez pewien czas był pewniakiem do gry w pierwszym składzie Legii. Ostatni mecz rozegrał jednak we wrześniu jeszcze za kadencji Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera.

Później Remy stał się bohaterem skandalu. ZawodnikLegii Warszawa złamał wszelkie reguły panujące w czasie pandemii koronawirusa. 29-latek wziął udział w szalonej imprezie w obecności kilkunastu osób.

Zdjęcia z balangi z udziałem Williama Remy’ego szybko trafiły do sieci. Legia Warszawa natychmiast zawiesiła piłkarza i wydała komunikat, że zostanie on ukarany. Ukarała go Komisja Ligi. Francuz dostał mocno po kieszeni.

Za "niezastosowanie się do zaleceń Komisji Medycznej PZPN dotyczących przestrzegania środków prewencyjnych w dobie pandemii Covid-19" William Remy musiał zapłacić karę finansową w wysokości 30 tys. złotych. Podobnie postąpiła później Legia, jednak nie wiadomo, jaką kwotę wyegzekwowano od nieodpowiedzialnego zawodnika.

Źródło: Legia Warszawa

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News