Legia Warszawa Sokół Ostróda
Beata Zawadzka/East News
Autor Piotr Bernaciak - 19 Maja 2020

Legia Warszawa pozbawiona awansu do II ligi. Zadecydowali włodarze z Warmii i Mazur, kibice są wściekli

Legia Warszawa doskonale radziła sobie w tym sezonie na wielu frontach. Pierwszy zespół przewodził Ekstraklasie, lecz świetnie radziły sobie również rezerwy klubu ze stolicy. Do końca walczyły one o awans do II ligi, lecz podjęto decyzję o odebraniu im wszelkich szans na awans na wyższy poziom rozgrywkowy.

Legia Warszawa mogła póki co uznawać rundę wiosenną za stosunkowo udaną. Piłkarze Aleksandara Vukovicia zaliczyli kilka ważnych zwycięstw, wygrali między innymi z Cracovią i Lechią Gdańsk, dzięki czemu drużyna znajdowała się na pierwszym miejscu w tabeli z pokaźną przewagą. Doskonale radził sobie także zespół rezerw, który długo liczył na awans do II ligi.

Wczorajsza decyzja WMZPN jednoznacznie odebrała jednak Legii Warszawa szanse na to, by awansować do II ligi. Piłkarze rezerw klubu z Łazienkowskiej do końca pracowali na sukces i pozostał im jeden mecz, który rozstrzygnąłby kwestię awansu, jednak uznano, że ostatecznie nie zostanie on rozegrany. Kibice nie zgadzają się z tego typu rozstrzygnięciem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonuBayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonuCzytaj dalej

Legia Warszawa nie awansuje do II ligi

Legia Warszawa o awans do II ligi walczyła z Sokołem Ostróda. Drużyna ta zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli III ligi, jednak podobnie jak Legia ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Chodzi właśnie o starcie bezpośrednie pomiędzy Sokołem a Legią. Wobec niewielkich różnic w tabeli starcie pozwoliłoby ostatecznie wyjaśnić kwestię awansu o szczebel wyżej.

W tym sezonie władzę nad tą grupą III ligi sprawuje Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, do którego należy Sokół Ostróda. Podjęto decyzję, że to właśnie ten zespół awansuje i nie zostanie rozegrany żaden mecz, który rozwiałby wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Decyzja tego typu wywołała niemałe poruszenie wśród fanów Legii Warszawa, którzy czują, że ich klub pozbawiono szansy na awans.

Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"Czytaj dalej

Legia Warszawa zostanie w III lidze

Wygląda na to, że Legia II Warszawa musi przygotować się na pozostanie w III lidze. Nie zanosi się na to, by WMZPN zamierzał zmienić swoją decyzję w sprawie dokończenia sezonu. Sokół Ostróda póki co oficjalnie przekazuje, że w przyszłym sezonie drużyna wystąpi w II lidze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
  2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News