Legia Warszawa kara
Facebook Legia Warszawa
Autor Łukasz Kowalski - 19 Listopada 2020

Gwiazdor Legii Warszawa ukarany przez klub. Wszystko przez balangę w trakcie pandemii

Legia Warszawa w końcu ukarała swojego niesfornego zawodnika. Pod koniec października internet obiegły zdjęcia z imprezy, na której był obecny piłkarz mistrzów Polski William Remy. Francuski obrońca przyznał później, że sam organizował przyjęcie. Już wcześniej zawodnik został ukarany przez Komisje Ligi, a dodatkowo został odsunięty od treningów z warszawską drużyną. Teraz w końcu Legia Warszawa wymierzyła Francuzowi dotkliwą karę.

Legia Warszawa po niemal trzech tygodniach zdecydowała się ukarać Williama Remy'ego za złamanie przez niego zasad sanitarnych nałożonych przez klub i Ekstraklasę. Pod koniec października internet obiegło zdjęcie zawodnika mistrzów Polski z imprezy, na której był obecny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskarżył go o chciwość i oszustwo
  2. „Rolnik szuka żony”. Niewiarygodne doniesienia o Macieju, fani: ”związał się z dziennikarką TVP”
  3. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Bogactwo się aż wylewa, luksusy za miliony, o których zwykły Polak może tylko marzyć
Adam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskarżył go o chciwość i oszustwoAdam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskarżył go o chciwość i oszustwoCzytaj dalej

Legia Warszawa ukarała niesfornego piłkarza

Wszystko miało miejsce w momencie, kiedy Polska notowała rekordowe wzrosty zakażeń na koronawirusa. Dodatkowo tego samego dnia Legia Warszawa poprosiła wszystkich swoich zawodników o ograniczenie kontaktów z innymi osobami do absolutnego niezbędnego minimum.

Sam zawodnik po wykryciu afery mieszał się w swoich wypowiedziach. Początkowo mówił, że zdjęcia są stare, aż w końcu przyznał, że to on był organizatorem imprezy. Dodał, że skoro zaprosił wszystkich do siebie do domu, to nie było obowiązku noszenia maseczki.

Od razu po wykryciu afery francuski obrońca został odizolowany od zespołu i przechodził obowiązkową kwarantannę. Do treningów z drużyną wrócił dopiero niedawno i jeszcze klub nie podjął decyzji o jego przyszłości. Rozczarowania zachowaniem Remy'ego nie krył trener warszawiaków Czesław Michniewicz.

- Żałuję, że William Remy tak się zachował. Oczekujemy od zawodników poświęcenia i profesjonalizmu. Sami przestrzegamy reguł, zmieniliśmy w tym tygodniu zasady panujące w Legia Training Center. Konsekwencje będą adekwatne do nieprofesjonalnego zachowania - powiedział pod koniec października Michniewicz.

Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Bogactwo się aż wylewa, luksusy za miliony, o których zwykły Polak może tylko marzyćTak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Bogactwo się aż wylewa, luksusy za miliony, o których zwykły Polak może tylko marzyćCzytaj dalej

Dotkliwa kara dla francuskiego zawodnika

Od początku było wiadome, że zawodnika czekają dotkliwe konsekwencje. Komisja Ligi już zajęła się przypadkiem Francuza i zdecydowała się o nałożeniu kary finansowej, którą piłkarz musiał zapłacić.

Remy za "niezastosowanie się do zaleceń Komisji Medycznej PZPN dotyczących przestrzegania środków prewencyjnych w dobie pandemii Covid-19" musiał zapłacić 30 tysięcy złotych.

"Przegląd Sportowy" informuje, że niemal miesiąc po tamtych wydarzeniach Legia Warszawa także postanowiła ukarać zawodnika. Mistrzowie Polski również zdecydowali się na karę finansową. Nie wiadomo jaką kwotę Remy musiał zapłacić Legii, ale dziennik przekonuje, że to był "bardzo wysoka i dotkliwa suma".

Klub pod koniec października miał problemy z kolejnymi zakażeniami na koronawirusa wśród piłkarzy. Testy przeprowadzone w klubie za każdym razem dawały u Remy'ego wynik negatywny.

Francuz dołączył do Legii w styczniu 2018 roku i wydawało się, że na lata zajmie miejsce w obronie mistrzów Polski. Jego karierę zastopowały jednak liczne kontuzje. W obecnym sezonie zagrał w trzech meczach Ekstraklasy. W Barwach Legii zaliczył 52 występy, w których strzelił 3 gole.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  2. Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządków
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Robert Lewandowski ostro po meczu Polski z Holandią. "Nie wiem czy śmiać się, czy płakać"
  5. Adam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskarżył go o chciwość i oszustwo
  6. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Bogactwo się aż wylewa, luksusy za miliony, o których zwykły Polak może tylko marzyć
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News