Legia Warszawa
instagram.com/legiawarszawa
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Lutego 2020

Legia Warszawa bezlitosna w hicie Ekstraklasy. "Wojskowi" zmiażdżyli Jagiellonię

Legia Warszawa nie pozostawiła złudzeń Jagiellonii Białystok złudzeń. Drużyna z Warszawy, która walczy o mistrzostwo Polski w wielkim stylu ograła drużynę Jagiellonii w hicie Ekstraklasy. To, jak prezentuje się drużyna "Wojskowych" daje wielkie nadzieje kibicom ze stolicy na wyjątkowo udany sezon.

Legia Warszawa ma w tym sezonie wielkie ambicje na zwycięstwo w lidze, a mecze takie jak z Jagiellonią mogą nastrajać kibiców z Warszawy na masę pozytywnych emocji z udziałem zawodników "Wojskowych". Drużyna Aleksandara Vukovicia, która miała wielkie ambicje na drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej, nie rozczarowała. Ich zwycięstwo z odwiecznym rywalem z Podlasia pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w piłkarzach z Warszawy.

Oficjalnie. Odwołano 40 meczów we Włoszech. Jeden z piłkarzy ma koronawirusaOficjalnie. Odwołano 40 meczów we Włoszech. Jeden z piłkarzy ma koronawirusaCzytaj dalej

Legia Warszawa bezlitosna dla Jagiellonii. Hit Ekstraklasy dla stolicy

Mecze między Jagiellonią a Legią od zawsze były ozdobą ligi. Dwie drużyny nie przepadają za sobą, a spotkania między nimi często decydowały o końcowych rezultatach w lidze. O ile drużyna z Białegostoku była w poprzednich sezonach dużym utrapieniem Legionistów, to drużyna z Warszawy pokazała dziś prawdziwą klasę, a ekipa z Podlasia była wprost oszołomiona tak dobrą postawą swoich rywali.

Festiwal strzelecki na stadionie w Warszawie zaczął się od uderzenia Vesovicia, który już w 7. minucie meczu wyprowadził warszawian na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy kolejną bramkę do swojego dorobku strzeleckiego w tym sezonie dołożył Jose Kante, który wykorzystał asystę byłego piłkarza "Jagi" - Novikovasa.

Wyjątkowo smutne doniesienia z Niemiec. Śmierć na meczu Roberta Lewandowskiego, nie żyje mała dziewczynkaWyjątkowo smutne doniesienia z Niemiec. Śmierć na meczu Roberta Lewandowskiego, nie żyje mała dziewczynkaCzytaj dalej

Pekhart przywitał się z Warszawą

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, należała do drużyny z Warszawy. Kante strzelił bramkę w kuriozalnej sytuacji, w której przepychał się z piłkarzami Jagiellonii w polu karnym drużyny z Podlasia. Obiecujące spotkanie zaliczył także nowy nabytek Legii - Peekhart. Były piłkarz reprezentacji Czech zdobył bramkę w 90. minucie spotkania i przywitał się godnie z kibicami ze stolicy.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 - Vesović 7', Kante 30', 57', Pekhart 90'

3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?