Legia Warszawa
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 22 Sierpnia 2020

Pilne. Piłkarz Legii Warszawa ma koronawirusa, oficjalne stanowisko klubu na kilka godzin przed meczem

Legia Warszawa w ostatnim czasie boryka się ze sporymi problemami związanymi z pandemią koronawirusa. Przed meczem eliminacji do Ligi Mistrzów wyszło na jaw, że jeden z zawodników jest zarażony, jednak mistrzowie Polski mogli zagrać przeciwko Linfield. Dziś, w dniu meczu pierwszej kolejki nowego sezonu Ekstraklasy, klub wydał kolejny komunikat w sprawie zakażenia.

Legia Warszawa poinformowała, że przeprowadzone w piątek 21 sierpnia testy RT-PCR dały wynik pozytywny u jednego z zawodników pierwszej drużyny. Klub nie podał jednak danych personalnych zakażonego piłkarza. Nie wiadomo również, czy chodzi o tego samego zawodnika, który był chory już przed meczem z Linfield FC w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaKamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaCzytaj dalej

Legia Warszawa wydaje niejasny komunikat, co z meczem Ekstraklasy?

Na oficjalnej stronie mistrza Polski pojawił się komunikat, który informuje o wykryciu jednego przypadku zakażenia wśród piłkarzy pierwszej drużyny. - Informujemy, że w rezultacie przeprowadzonego w dniu 21 sierpnia testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego z zawodników I Drużyny otrzymano wynik pozytywny - możemy przeczytać na stronie Legii.

W dalszej części komunikatu dowiadujemy się, że zawodnik ten przebywał na izolacji już od 18 sierpnia, ale wcześniejsze badania nie wykazały u niego zakażenia. - Po konsultacji lekarskiej, od 18 sierpnia zawodnik przebywa w izolacji. Zgodnie z wewnętrzną procedurą 19 sierpnia zostało przeprowadzone badanie na obecność wirusa, które dało wynik ujemny. Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa. - czytamy.

Gigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbGigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbCzytaj dalej

Problemy Legii przed kolejnymi meczami

Pojawiły się podejrzenia, że wciąż może chodzić o Josipa Juranovicia, który był chory przed spotkaniem z Linfield FC. Ten jednak w izolacji był już wcześniej. Wątpliwości budzi również to, że test przeprowadzony ledwie dwa dni wcześniej niczego nie wykazał.

Trudno przewidzieć jak wykryte zarażenie wpłynie na zdolność do rozgrywania kolejnych spotkań. W sobotę 22 sierpnia Legia ma grać w pierwszej kolejce Ekstraklasy przeciwko Rakowowi Częstochowa, natomiast w środę czeka ją spotkanie z Omonią w drugiej rundzie el. Ligi Mistrzów.

Źródło: Legia.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News