Legia Warszawa rzut karny
twitter/ Ekstraklasa
Autor Łukasz Kowalski - 22 Listopada 2020

Ogromne kontrowersje, wszystko w ostatniej sekundzie meczu Ekstraklasy. Sędzia nie gwizdnął karnego przeciwko Legii

Legia Warszawa wykorzystała potknięcie Rakowa Częstochowa i objęła prowadzenie w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0 po bramce Filipa Mladenovicia. To kolejna wygrana Legii w lidze pod wodzą trenera Czesława Michniewicza. Mecz legionistów ze zdobywcą Pucharu Polski zakończył się w oparach skandalu. Sędzia w ostatniej minucie nie podyktował rzutu karnego dla Pasów za zagranie ręką w polu karnym Tomasa Pekharta.

Legia Warszawa kontynuuje swój zwycięski marsz w lidze. Mistrzowie Polski wygrali trzy ostatnie mecze w Ekstraklasie i awansowali na pozycję lidera Ekstraklasy. Legioniści w niedzielę wykorzystali potknięcie Rakowa Częstochowa, który w Poznaniu zremisował z Lechem 3:3.

1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Nagranie z windy mrozi krew w żyłach. Szpital nie chciał przyjąć kobiety, jak tylko weszła do środka, zaczęło się najgorsze
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)Czytaj dalej

Legia Warszawa nowym liderem Ekstraklasy

Mecz od początku wyglądał tak, jak można się było tego spodziewać. Piłkarze Cracovii oddali inicjatywę mistrzom Polski i czekali na swoje szanse. To jednak nie oznaczało, że podopieczni Michała Probierza rozpaczliwie się bronili.

Cracovia w tym sezonie gra bardzo umiejętnie w obronie i wykorzystuje błędy rywali. W pierwszej połowie niedzielnego meczu legioniści nie mogli się przebić przez gęste zasieki zawodników z Krakowa. Bramkarz Pasów, Karol Niemczycki tak naprawdę tylko raz musiał się wykazać swoimi umiejętnościami.

W 13. minucie spotkania Josip Juranović dośrodkował z rzutu rożnego, podanie przedłużył Tomas Pekhart, a akcję wślizgiem zamykał Paweł Wszołek. Niemczycki wykazał się refleksem i w ostatniej chwili nogą wybił piłkę.

Cracovia z kolei była tak zaangażowana w grę obronną, że niewiele potrafiła zdziałać w ofensywie. Zastępujący Artura Boruca Cezary Miszta tylko raz został zmuszony do interwencji. 19-latek musiał pokazać swoje umiejętności jedynie przy strzale Michala Siplaka z 30. metrów.

W drugiej połowie swoją dobrą formę potwierdził Filip Mladenović. Serb na listę strzelców mógł się wpisać już w 48. minucie spotkania. Mistrzowie Polski koronkowo ograli defensywę gospodarzy i Mladenović stanął sam na sam z Niemczyckim. Serb uderzył technicznie nad bramkarzem, ale tylko trafił w poprzeczkę.

Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeWiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeCzytaj dalej

Skandal w meczu Cracovia - Legia

Trzy minuty później już się nie pomylił. Legioniści wyprowadzili wręcz podręcznikową kontrę. Juranović dośrodkował miękko w pole karne, a Mladenović uderzeniem z powietrza, bez przyjęcia pokonał Niemczyckiego. Dla Serba to trzeci gol w ostatnich sześciu meczach w klubie i reprezentacji. Do tego dołożył 5 asyst.

Legioniści po strzeleniu gola oddali inicjatywę gospodarzom, którzy nie radzili sobie z przeprowadzeniem ataku pozycyjnego. Dobitnie potwierdzają to statystyki. W drugiej połowie piłkarze Cracovii nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Legii.

Do samego końca spotkania już nie było większych emocji. Sędzia Piotr Lasyk zagwizdał po raz ostatni i wydawało się, że już wszystko jest rozstrzygnięte. Arbiter postanowił jeszcze przedłużyć emocje i skonsultował z systemem VAR ostatnią akcję meczu.

Lasyk sprawdzał, czy nie powinien zostać podyktowany jeszcze rzut karny dla Cracovii. Pekhart zagrał piłkę ręką w polu karnym i piłkarze Pasów domagali się podyktowania "jedenastki". Arbiter po konsultacji z sędziami VAR zdecydował, że karny gospodarzom się nie należał.

Trwa piękna seria Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii. Od momentu zmiany trenera mistrzowie Polski jeszcze w lidze nie przegrali. W tym okresie Legia zanotowała pięć zwycięstw w sześciu spotkaniach. Legioniści po wygranej z Pasami awansowali na pozycję lidera Ekstraklasy i o punkt wyprzedają Raków Częstochowa.

1. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli
  2. Roczny chłopiec wymagał przeszczepu nerki, rodzice tracili nadzieję. Za gest pielęgniarki będą wdzięczni do końca życia
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco