Legia Warszawa
Facebook/Legia Warszawa
Autor Wojciech Olszowy - 22 Grudnia 2020

Piłkarz Legii Warszawa odchodzi z klubu. Przenosi się do ligowego rywala, będzie walczyć o tytuł

Legia Warszawa właśnie rozstała się z jednym ze swoich zawodników. Niedawno Czesław Michniewicz informował o rozmowach nad przyszłością kilku zawodników, a we wtorek poznaliśmy już losy jednego z nich. Klub poinformował swoich kibiców o odejściu obrońcy, Pawła Stolarskiego. 24-latek przechodzi do Pogoni Szczecin.

  • Paweł Stolarski nie jest już zawodnikiem Legii Warszawa
  • Obrońca przenosi się do Pogoni Szczecin
  • Stolarski jest to pierwszy z transferów, jakie przeprowadza zimą Czesław Michniewicz
  • W barwach klubu ze stolicy spędził 2,5 roku

Legia Warszawa przygotowuje już kadrę na rundę wiosenną, a zaczęła od robienia miejsca w szatni dla nowych zawodników. Klub poinformował o zakończeniu współpracy z Pawłem Stolarskim. Obrońca został piłkarzem Pogoni Szczecin.

Legia Warszawa sprzedała Pawła Stolarskiego

Czesław Michniewicz już wcześniej zapowiadał, że odbędą się rozmowy o przyszłości kilku zawodników. - Ostateczne decyzje zapadną w sobotę [19 grudnia przyp. red.], na specjalnym spotkaniu po rundzie jesiennej. Wówczas będzie można podjąć decyzje po dłuższej dyskusji, która jest przygotowywana. To nie jest tak, że spotykamy się nie wiedząc o czym będziemy rozmawiać. Będziemy podsumowywać pewne rzeczy i wówczas zadecydujemy. Dzisiaj nikomu niczego nie mogę zagwarantować. Z niektórymi zaczniemy negocjacje wcześniej, z innymi pod koniec sezonu. Mamy wytypowaną grupę osób - mówił Michniewicz.

Pierwsze decyzje zapadł bardzo szybko. We wtorek Legia Warszawa poinformowała, że Paweł Stolarski przestał być piłkarzem tego zespołu. Znamy także nowy klub obrońcy. Piłkarz przenosi się do Pogonii Szczecin. -Po 2,5 roku spędzonych przy Łazienkowskiej Paweł Stolarski odchodzi z Legii Warszawa. 24-letni obrońca wywalczył z drużyną Wojskowych mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020. Paweł, życzymy powodzenia na kolejnym etapie kariery - czytamy w komunikacie klubu z Łazienkowskiej.

Stolarski wiosną będzie już grał jako piłkarz Pogoni Szczecin. Z Portowcami związał się umową, obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. Z tego transferu zadowolony szef pionu sportowego klubu ze Szczecina, Dariusz Adamczuk. - Przyjście Pawła zapewnia drużynie rozwój, zwiększa rywalizację po prawej stronie. Ważne jest też to, że zawodnik będzie z nami już od początku okresu przygotowawczego. Paweł to wciąż młody zawodnik, ale już zaprawiony w ligowych bojach.

Właśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeWłaśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeCzytaj dalej

24-latek był piłkarzem Legii od lipca 2018 roku, trafiając z Lechii Gdańsk. Nie był jednak podstawowym zawodnikiem, rozegrał przez 2,5 roku zaledwie 44 spotkania, w których zdobył dwie bramki i zaliczył cztery asysty. W tym sezonie jego sytuacja wyglądała podobnie. Nie cieszył się zaufaniem Aleksandara Vukovicia, a potem jego następcy, Czesława Michniewicza. W obecnych rozrywkach zagrał tylko w czterech meczach.

Legia Warszawa. Kto następny odejdzie?

Prawdopodobnie szykują się ciekawe tygodnie na Łazienkowskiej. Przed nami pierwsze okienko transferowe z Czesławem Michniewiczem w roli trenera Legii Warszaw. 50-latek przyszedł w miejsce Aleksandara Vukovicia, który ułożył skład według własnych upodobań. Teraz Michniewicz ma okazję do prowadzenia własnej polityki transferowej.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o przyszłości Joela Valencii. Kolumbijczyk jest wypożyczony z angielskiego Brentford i pojawiały się plotki, że Legia skróci wypożyczenie i zawodnik już zimą wróci do Anglii. Początkowo Czesław Michniewicz ucinał te spekulacje, twierdząc, że Valencia zostanie do końca sezonu. Potem jednak zmienił stanowisko. - Był testowany na kilku pozycjach, na wszystkich wypadł średnio. Nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Ocenimy, czy w interesie klubu jest, żeby został, czy nie - mówił trener.

Swojej przyszłości nie mogą być także pewni Domagoj Antolić oraz Jose Kante. Wcześniej w tej samym położeniu byli Stolarski oraz William Remy. Dziś tej dwójki już nie ma w klubie, być może w najbliższych dniach Antolić i Kante podzielą swój los. Pewny za to może być Artur Boruc. Michniewicz przyznał, że widzi doświadczonego bramkarza w zespole na kolejny sezon.

Szkoleniowiec Legii zdradził również, jakie cele ma klub jeśli chodzi o transfery zimą. - Marzy mi się, żeby dołączył do nas zawodnik prezentujący poziom międzynarodowy. Jak kiedyś Vadis Odjidja-Ofoe, który zdominował polską ligę. Poszukamy między innymi skrzydłowych. Fajnie byłoby też pozyskać napastnika o innym stylu gry niż Tomas Pekhart - tłumaczył Michniewicz.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News