Legia Warszawa Karbownik rekord
Jan Bielecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 23 Maja 2020

Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy

Legia Warszawa szykuje się do powrotu na boisko. Na początek Legioniści zagrają w Pucharze Polski przeciwko Miedzi Legnica, a później pojadą do Poznania na spotkanie z Lechem. W klubie wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość Michała Karbownika. Właściciel Legii Dariusz Mioduski jest pewny, że jeżeli odejdzie to padnie rekord Ekstraklasy. - Jestem spokojny - powiedział właściciel Legii Warszawa.

Legia Warszawa przygotowuje się do wznowienia rozgrywek, które mają ruszyć już w przyszłym tygodniu. Na początku Legioniści zagrają z Miedzią Legnica w Pucharze Polski, a następnie w sobotę w Poznaniu zmierzą się z Lechem Poznań.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?Czytaj dalej

Legia Warszawa przygotowuje się do wznowienia rozgrywek

Już we wtorek polskie kluby wznowią rywalizację. Najpierw odbędą się ćwierćfinałowe spotkania w Pucharze Polski, aby w przyszły weekend rozegrać pierwszą od zawieszenia kolejkę ekstraklasy. W sobotę głodni gry kibice będą mogli obejrzeć spotkanie liderującej Legii Warszawa z 5. w tabeli Lechem Poznań.

Od dłuższego czasu w Legii przewija się temat ewentualnego transferu Michała Karbownika do zagranicznego klubu. Wiele wskazuje na to, że obrońca pobije rekord Ekstraklasy, który należy do jego klubowego kolegi Radosława Majeckiego. Zimą za bramkarza Legii AS Monaco zapłaciło 7 milionów Euro. Teraz zarówno agent piłkarza Mariusz Piekarski, jak i klub podkreślają, że Karbownik odejdzie za wyższą kwotę.

Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęPiotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęCzytaj dalej

Właściciel Legii spokojny o rekord transferowy

W wywiedzie z Super Expressem właściciel Legii, Dariusz Mioduski podkreślił, że rekord na pewno padnie. - Może on nie będzie pobity o tyle, o ile mógłby być, bo zmieniła się sytuacja rynkowa, jednak o pobicie rekordu wciąż jestem spokojny. Ale nie chodzi o sam rekord. Dla mnie ważne jest, żeby poszedł taką ścieżką, która pozwoli mu się rozwinąć. Nie chcę patrzeć tylko przez pryzmat ostatniego euro, które za niego dostanie Legia, ale zdecydowanie dalej niż to ostatnie euro. Chcę, żeby nasi piłkarze szli tam gdzie będą grali, a nie tam, gdzie utkną. Chyba, że to klub z top, który ma pomysł na naszego gracza, wtedy wypożyczenie nie jest problemem. Tak jak z Radkiem Majeckim. Nawet jeśli nie będzie w Monaco od razu bramkarzem numer jeden, to idzie tam, żeby mocno o to miejsce powalczyć - powiedział Mioduski.

W tej samej rozmowie właściciel Legii zaznaczył, że klub jest bliski podpisania nowej umowy z Karbownikiem. - Spodziewam się, że przedłużenie umowy z Karbownikiem nastąpi szybciej niż powrót do gry Ekstraklasy - przyznał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News