Legia Warszawa Radomiak Radom stadion
Fot. domjisch z Flickr/ CC BY-SA 2.0
Autor Łukasz Kowalski - 23 Lipca 2020

Legia Warszawa będzie w nowym sezonie dzielić obiekt z inną drużyną. Zaskakujące informacje

Legia Warszawa w niedzielę zakończyła sezon Ekstraklasy. Legioniści pod wodzą trenera Aleksandara Vukovicia zdobyli 14 w historii Mistrzostwo Polski. Od nowego sezonu "Wojskowi" mogą nie być jedyną drużyną, która będzie rozgrywała mecze na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3.

Legia Warszawa w minioną niedzielę zakończyła sezon Ekstraklasy. Stołeczny klub na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Po przegranym 1:2 domowym spotkaniu z Pogonią Szczecin piłkarze odebrali puchar i medale za zdobycie tytułu najlepszej drużyny w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Fani disco polo w żałobie. Śmierć uderzyła nagle, największa strata
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal
Z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski zdemolowała Niemców. Pewne zwycięstwo, istna deklasacjaZ ostatniej chwili: Reprezentacja Polski zdemolowała Niemców. Pewne zwycięstwo, istna deklasacjaCzytaj dalej

Legia Warszawa podzieli się stadionem w przyszłym sezonie

Okazuje się, że od przyszłego sezonu swoje sukcesy na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego mogą świętować nie tylko zawodnicy Legii Warszawa. W poniedziałek Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała, że przyznała licencję na grę w Ekstraklasie Radomiakowi Radom, który w przypadku awansu będzie rozgrywał domowe mecze na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3.

Wiadomo, że w nowym sezonie Ekstraklasy wystąpią Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec, które wywalczyły bezpośredni awans. Trzecią drużynę, która awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, poznamy po barażach rozegranych po zakończeniu sezonu 1. ligi.

W barażach wystąpią zespoły z miejsc 3-6 w 1. Lidze. Obecnie pewne gry w barażach są trzy zespoły Warta Poznań, Radomiak Radom i Miedź Legnica. W ostatniej kolejce o ostatnie miejsce w barażach będą walczyć cztery zespoły. Ostatni drużyna w barażach zostanie wyłoniona z czwórki Bruk Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice i GKS Tychy.

Klub z Radomia w pierwszej instancji nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie. Powodem był brak odpowiedniego stadionu, który by spełniał ekstraklasowe warunki. Stadion w Radomiu jest w trakcie budowy, ale co chwila wykonawcy napotykają różne problemy, przez które otwarcie stadionu się opóźnia.

Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczkaByła żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczkaCzytaj dalej

Radomiak Radom w przypadku awansu będzie grał na stadionie Legii

W poniedziałek Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN zmieniła decyzję pierwszej instancji. Klub we wniosku wskazał, że w przypadku awansu do Ekstraklasy, drużyna swoje domowe spotkania będzie rozgrywała na stadionie Legii Warszawa.

- Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Klubowi Radomiak Radom na stadionie zastępczym - Stadion Miejski Legii Warszawa, z nadzorem prawnym i finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 40.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego - cztamy w komunikacie Komisji.

- Jednocześnie, celem uniknięcia destabilizacji kalendarza rozgrywek oraz ewentualnych prób zmiany stadionu zastępczego, Komisja nałożyła na klub obowiązek zapłaty kwoty 500.000 zł za każdą ewentualną zmianę wskazanego w licencji stadionu zastępczego na inny obiekt zastępczy spełniający wszystkie wymagania infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021 - poinformowano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. W Jeleniej Górze przebadano 100 dzieci. Wyniki są druzgocące, rakotwórcza substancja u najmłodszych
  4. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  5. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  6. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News