Legia Warszawa
Beata Zawadzka/East News
Autor Piotr Mika - 23 Października 2020

Oficjalny komunikat Legii Warszawa. Kolejny piłkarz chory na koronawirusa, wiemy co z meczem z Pogonią Szczecin

Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat w sprawie zakażenia koronawirusem wśród jej piłkarzy. Okazało się, że kolejny zawodnik stołecznego klubu jest chory na COVID-19. Co w takim wypadku z meczem z Pogonią Szczecin, która ma zostać rozegrany już jutro?

Legia Warszawa już przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin poinformowała, że jeden z zawodników jest zarażony koronawirusem. Nie przeszkodziło to na szczęście w rozegraniu spotkania zarówno z Miedziowymi jak i kolejnego, zaległego ze Śląskiem Wrocław.

Stołeczny klub przed mecze z Pogonią Szczecin przeprowadził kolejne testy, które potwierdziły kolejne zarażenie. Jak twierdzi klub, zawodnik w ostatnich dniach nie miał jednak kontaktu z drużyną, bo ze względu na pojawiające się objawy choroby już wcześniej został odizolowany od reszty zespołu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniemSmutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniemCzytaj dalej

Legia Warszawa wydała pilny komunikat

Stołeczny klub kilka dni temu podał wyniki kolejnych testów na koronawirusa. Te dały jeden wynik pozytywny u piłkarza Legii, ale inny z zawodników, choć miał wynik negatywny, wykazywał objawy choroby COVID-19. Dlatego klub postanowił przeprowadzić dodatkowe badania.

- Informujemy, że w środę, 21 października, jeden z zawodników Legii przeszedł dodatkowe badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury - czytamy w komunikacie.

Okazało się, że poprzednie podejrzenia były uzasadnione, a zawodnik u którego wystąpiły objawy otrzymał pozytywny wynik powtórzonego testu. Legia Warszawa oczywiście już po wystąpieniu objawów zdecydowała się na odizolowanie piłkarza od reszty zespołu. Dzięki temu, mecz z Pogonią Szczecin nie jest zagrożony.

- Zawodnik od ubiegłego tygodnia przebywał w domu bez kontaktu z pozostałą częścią drużyny. Zespół przygotowuje się zgodnie z planem do sobotniego meczu z Pogonią Szczecin - czytamy w dalszej części oficjalnego komunikatu na stronie Legii Warszawa.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

Co z kolejnymi meczami?

Kibice Legii Warszawa mogą być więc spokojni o spotkanie z Pogonią w Szczecinie, które zostało zaplanowane na sobotę na godzinę 20:00. Wojskowi mają jednak w planach również kolejne spotkania nie tylko Ekstraklasy ale i Pucharu Polski. W sprawie tych drugich sprawa również się komplikuje.

30 października Legia Warszawa miała zmierzyć się w Łodzi z Widzewem. Tak jak rok temu, oba te kluby znów trafiają na siebie w drugiej rundzie tych rozgrywek. Teraz jednak o rozegranie meczu może być dużo trudniej.

Wiele klubów Fortuna 1 Ligi (gdzie aktualnie występuje Widzew) ma problemy z zakażeniami w swoich zespołach. Nie ominęło to również samego Widzewa, którego mecz ligowy przeciwko GKS-owi Bełchatów został przełożony właśnie z powodu kolejnych zakażeń.

Jak powiedział wiceprezes zarządu Widzewa Łódź, Piotr Szor, na ten moment mecz z Legią Warszawa w Pucharze Polski nie jest zagrożony, jednak sytuacja może się zmienić. - Kolejne spotkanie, czyli mecz 30 października z warszawską Legią, na ten moment nie jest zagrożony. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nie można jednak wykluczać przełożenia nawet całej kolejki - zdradził Piotr Szor na antenie radia Widzew.FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News