Legia Warszawa
Facebook Legia Warszawa
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

Były trener Legii Warszawa oskarżony o korupcję. To może być koniec jego kariery

Legia Warszawa w ostatnich latach często zmieniała fachowców zasiadających na ławce trenerskiej drużyny. Jeden z byłych sterników warszawskiego klubu wpadł w poważne kłopoty, gdy okazało się, że jest jedną z osób zamieszanych w ustawianie meczów. Może to oznaczać koniec jego kariery.

Legia Warszawa w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszą drużyną Ekstraklasy. Stołeczny klub przeżywa okres rozwoju pod wodzą Aleksandara Vukovicia. Niestety nie wszystkie wybory “Wojskowych” w ostatnich latach były tak udane, jeśli chodzi o obsadę funkcji trenera. Jak się okazało, niedawny szkoleniowiec Legii zamieszany jest w przestępczy proceder.

Problemy polskiego piłkarza z Serie A. Został zatrzymany przez policjęProblemy polskiego piłkarza z Serie A. Został zatrzymany przez policjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Legia Warszawa. Były trener “Wojskowych”, Ricardo Sa Pinto oskarżony o korupcję

W Grecji wybuchła afera korupcyjna. Komisja Etyki Greckiego Związku Piłki Nożnej oskarża o przestępczy proceder aż 15 osób, podało greckie radio Sport FM. Afera dotyczy spotkania z sezonu 2014/2015 pomiędzy Olympiakosem Pireus i Atromitosem Ateny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, ale to nie on jest tutaj najistotniejszy. Kilkanaście osób pracujących wówczas w obu klubach może spotkać się z poważnymi konsekwencjami.

Wśród oskarżonych znaleźli się między innymi słynny właściciel Olympiakosu Evangelos Marinakis oraz były trener między innymi Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto, który był wówczas trenerem Atromitosu.

Kiedy urodzi Anna Lewandowska? Znamy termin porodu, to już naprawdę niedługoKiedy urodzi Anna Lewandowska? Znamy termin porodu, to już naprawdę niedługoCzytaj dalej


Były trener Legii może zostać zmuszony do zakończenia kariery


Portugalczyk pracował w greckim klubie dwukrotnie. W latach 2014-2015 oraz 2017. Złamanie kodeksu etycznego Greckiego Związku Piłki Nożnej wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Lokalne media informują, że na winnych może czekać bardzo surowa kara. Obie drużyny mogą zostać zdegradowane z pierwszej ligi i zostać obciążone grzywną w wysokości nawet 3 milionów euro. Natomiast dla wszystkich zamieszanych w ustawienie meczu, przewidziano dożywotnią dyskwalifikację i zakaz pracy w sporcie.

Dla 52-letniego Marinakisa, który ma udziały również w angielskim Nottingham Forrest, udowodnienie winy może oznaczać konieczność wycofania się z klubu, dla Sa Pinto natomiast koniec kariery trenerskiej.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News