Legia Warszawa
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Grudnia 2020

Legia Warszawa zastąpi Artura Boruca? Media: Mistrz Polski chce podkupić bramkarza wielkiemu rywalowi

Legia Warszawa myśli powoli o wzmocnieniu aktualnej kadry swojego zespołu. Z najnowszych informacji, jakie pojawiły się w sieci, wynika, że mistrzowie Polski rozglądają się za nowym bramkarzem. Do dyspozycji Czesława Michniewicza jest oczywiście Artur Boruc, ale nie wiadomo jak długo doświadczony golkiper będzie kontynuował karierę. “Wojskowi” postanowili rozpocząć poszukiwania ewentualnego następcy Boruca, a ich wybór padł podobno na zawodnika odwiecznego rywala. 

  • Legia Warszawa przygotowuje się do styczniowego okna transferowego
  • Lider Ekstraklasy chce podobno znaleźć następcę Artura Boruca
  • Wybór stołecznego klubu padł podobno na zawodnika, który występuje w drużynie zwaśnionej z Legią

Legia Warszawa w styczniowym oknie transferowym być może pokusi się o sprowadzenie nowego bramkarza. Klub ma poszukiwać następcy Artura Boruca. Okazuje się, że może nim zostać zawodnik, który aktualnie gra dla odwiecznego rywala Legii.

Legia Warszawa szuka nowego bramkarza

Coraz mniej czasu zostało do otwarcia zimowego okna transferowego. W tym czasie również kluby Ekstraklasy będą starały się wzmocnić dotychczasowe składy, by w trakcie rundy wiosennej z powodzeniem walczyć o wyznaczone sobie cele. Styczeń będzie bardzo interesujący m.in. w drużynie Legii Warszawa.

Stołeczny klub już kilka dni temu rozpoczął zimowe porządki. Legia poinformowała, że z klubem rozstali się Vamara Sanogo i William Remy. Francuzi rozwiązali swoje umowy i mogą rozglądać się za nowym miejscem pracy.

Teraz pojawiają się pierwsze doniesienia na temat zawodników, którzy mogą dołączyć do aktualnych mistrzów Polski. Klub Dariusza Mioduskiego postanowił najwyraźniej poszukać alternatywy na pozycję bramkarza. Podstawowym golkiperem Legii jest oczywiście Artur Boruc.

Wielka tragedia w święta. Uwielbiany gwiazdor zmarł tuż przed Wigilią, kibice sportu w żałobieWielka tragedia w święta. Uwielbiany gwiazdor zmarł tuż przed Wigilią, kibice sportu w żałobieCzytaj dalej

Były zawodnik Celticu, Fiorentiny, Southampton i Bournemouth ma już jednak 40 lat. Wciąż prezentuje bardzo wysoką formę i jest jednym z najlepszych graczy w zespole Czesława Michniewicza, ale nie wiadomo, jak długo będzie jeszcze kontynuował swoją karierę.

Zmiennikiem Artura Boruca jest Radosław Cierzniak, który również zbliża się powoli do zakończenia przygody z grą w piłkę. Dlatego też Legia rozgląda się wśród ligowych rywali za bramkarzem, który mógłby zastąpić wspomnianą dwójkę. Ku zaskoczeniu wszystkich wybór stołecznej drużyny może paść na gracza, który występuje w zespole odwiecznego rywala “Wojskowych”.

Legia podkupi bramkarza odwiecznemu rywalowi?

Zdaniem portalu “Love Kraków” Legia Warszawa jest zainteresowana pozyskaniem Mateusza Lisa z Wisły Kraków. 23-latek jest związany z obecnym zespołem do 30 czerwca 2021 roku. Na razie nie wiadomo nic o tym, czy przedłuży on umowę.

Mateusz Lis w obecnym sezonie wystąpił w 12 meczach Wisły Kraków. Cztery razy udało mu się zachować czyste konto. Ostatnio Lis zaliczył bardzo dobry występ w meczu z Lechem Poznań. Bramkarz popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami i pomógł swojej drużynie w odniesieniu cennego zwycięstwa.

Źródło: "Love Kraków"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News