Legia Warszawa Liga Mistrzów
Canal+
Autor Łukasz Kowalski - 26 Sierpnia 2020

Wstyd, żenada, kompromitacja, brak słów. Legia Warszawa odpada z Ligi Mistrzów z Cypryjczykami

Legia Warszawa w środę rozegrała mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski po bardzo słabym spotkaniu i dogrywce przegrali 0:2 z Omonią Nikozja. Po raz kolejny nie zobaczymy polskiego zespołu w Lidze Mistrzów. Teraz Legionistom pozostanie tylko walka o grę w Lidze Europy.

Legia Warszawa w środę przystąpiła do spotkania II rundy eliminacji Ligi mistrzów. Mistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali mistrzów Cypru, Omonię Nikozja. Mecz był spotkaniem starych znajomych. Szkoleniowcem Cypryjczyków jest Henning Berg, który w przeszłości trenował warszawską Legię. W tamtym czasie jednym z jego współpracowników był obecny opiekun Legionistów Aleksandar Vuković.

1. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętać
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczenia
Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Czytaj dalej

Legia Warszawa skompromitowała się na własnym terenie

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście z Cypru. Podopieczni trenera Berga bardzo wysoko wyszli z pressingiem co sprawiało Legionistom wyraźne kłopoty. Z biegiem czasu Mistrzowie Polski odzyskiwali kontrolę nad spotkaniem, czego konsekwencją były kolejne sytuacje podbramkowe.

Pomysł Legii na strzelenie gola nie uległ zbytnim zmian w porównaniu z meczem I rundy eliminacji przeciwko Linfield. W dalszym ciągu Legioniści próbowali strzelić po dośrodkowaniu na głowę Tomasa Pekharta. Najbliżej Legia strzelenia gola w pierwszej połowie była w 25. minucie po strzale głową Macieja Rosołka, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej.

Kilka minut przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść mistrzowie Cypru, ale dwukrotnie świetną interwencją popisał się Artur Boruc. Pierwszy raz po stracie piłki przez Michała Karbownika, zza pola karnego uderzał Koússoulos, a później musiał interweniować po rzucie rożnym. Do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę lepiej mogli zacząć zawodnicy Legii Warszawa. W 52. minucie po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia z rzutu rożnego zawodnicy Omonii byli blisko strzelenia bramki samobójczej, ale piłka po rykoszecie uderzyła w słupek. Blisko zamknięcia akcji był Rosołek, ale minął się z piłką.

Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w krajuGigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w krajuCzytaj dalej

Legia Warszawa poza Ligą Mistrzów

Nastroje kibiców Legii zmieniły się drastycznie zaledwie trzy minuty później, za faul na Thiago Igor Lewczuk otrzymał swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W tym momencie gra Legii Warszawa się posypała, a mistrzowie Cypru zaczęli coraz odważniej atakować bramkę strzeżoną przez Artura Boruca.

Legioniści doszli do siebie dopiero ok. 70. minuty spotkania. Po prostopadłym podaniu do Antolicia bliski strzelenia gola był Filip Mladenović, ale jego strzał obronił bramkarz. Ostatnie minuty to całkowita dominacja Omonii. Jednak ich ataki albo przerywali obrońcy Legii, albo bronił Boruc. Ostatecznie Legionistom udało się doprowadzić do dogrywki.

Dogrywka rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Po faulu Artura Jędrzejczyka w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Jordi Gomez. W 100. minucie spotkania Legioniści byli blisko wyrównania, ale zamieszania w polu karnym nie wykorzystał ani Kante, ani Kapustka.

Druga połowa dogrywki rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Tym razem dośrodkowanie Ernesta Asante głową wykończył Thiago. Omonia mogła zakończyć mecz z kolejnymi trafieniami, ale piłka nie znalazła już drogi do bramki Legii.

Legia Warszawa po bardzo słabym spotkaniu odpada w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Teraz drużyna warszawskiej Legii będzie oczekiwała na rywala w III rundzie eliminacji, ale Ligi Europy. W czwartek swoje pierwsze mecze w tych rozgrywkach rozegrają pozostałe polskie drużyny: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia.

5. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)