Legia Warszawa
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 29 Lutego 2020

Legia Warszawa lepsza w meczu na szczycie. Wojskowi odjeżdżają rywalom

Legia Warszawa w meczu "za sześć punktów" pokonała Cracovię. Podopieczni Alaksndara Vukovicia nie pozwolili dogonić się "Pasom" w tabeli i powiększyli przewagę nad drużyną z Krakowa do 6 punktów.

Mecz lidera z wiceliderem był niekwestionowanym hitem 24. kolejki Ekstraklasy. Hit przyciągnął na stadion przy Łazienkowskiej 3 prawie 25 tys. kibiców, którzy raczej nie żałowali wydanych pieniędzy. Zobaczyli bowiem niezłe widowisko i przekonujące zwycięstwo gospodarzy.

Gol Jakuba Błaszczykowskiego w Ekstraklasie. Legenda reprezentacji pojedzie na Euro? (WIDEO)Gol Jakuba Błaszczykowskiego w Ekstraklasie. Legenda reprezentacji pojedzie na Euro? (WIDEO)Czytaj dalej

Legia Warszawa sięgnęła po ważne punkty

Cracovia rozpoczęła z animuszem, jednak dała się zaskoczyć w 20 min po rzucie rożnym wykonany przez Arvydasa Novikovasa. Piłka trafiła do nie pilnowanego w polu bramkowym Domagoja Antolicia, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Michala Peskovicia. Kolejne minuty przyniosły prawdziwą wymianę ognia - najpierw groźnie z dystansu uderzał Luquinhas, a później podobnym zagraniem gospodarzom "odgryzł się" Loshaj. Następnie bramkę gości bombardowali Kante i Gwilia, który trafił w poprzeczkę. To właśnie Gruzin w 43. minucie podwyższył na 2:0 po fantastycznym strzale z 20 metrów w długi róg.

Po przerwie Cracovia ruszyła do ataku, co zaowocowało rzutem karnym po zagraniu ręką Vesovicia. Jedenastkę na gola zamienił Sergiu Hanca. W kolejnych minutach Cracovia naciskała i miała swoje szanse, jednak na posterunku stał Radosław Majecki. W 90 min legioniści groźnie skontrowali i omal co nie zdobyli trzeciej bramki po strzale Kante. Do końca utrzymał się wynik 2:1 dla gospodarzy.

Wielki weekend polskiego tenisa. Kubot w finale turnieju ATP, piąty triumf JanowiczaWielki weekend polskiego tenisa. Kubot w finale turnieju ATP, piąty triumf JanowiczaCzytaj dalej

Legia na czele, rywale gubią punkty

Dzięki zwycięstwu nad Cracovią "Wojskowi" umocnili się na prowadzeniu w Ekstraklasie. Mają już 6 pkt przewagi nad "Pasami" i 8 "oczek" więcej niż Pogoń Szczecin. Obie drużyny w ostatnich spotkaniach traciły punkty - Cracovia zanotowała dwie porażki z rzędu, a "Portowcy" w trzech ostatnich meczach zaliczyli dwa remisy i przegraną.