Legia Warszawa
Facebook Legia Warszawa
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Września 2020

Przeciwnicy Legii Warszawa wystosowali pilny apel do UEFA. Chodzi o mecz z Polakami

Legia Warszawa w czwartek zmierzy się w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z Karabachem Agdam z Azerbejdżanu. W kraju tym sytuacja jest bardzo napięta z uwagi na konflikt, jaki wywiązał się pomiędzy Azerami a Ormianami. W związku z nadzwyczajną sytuacją Azerska Federacja Piłkarska postanowiła wystosować do UEFA specjalny apel przed meczem Karabachu z mistrzami Polski.

Legia Warszawa w czwartek podejmie na własnym boisku azerski zespół Karabach Agdam. W rejonie, w którym swoją siedzibę ma ten klub, prowadzone są działania militarne w związku z konfliktem między Azerbejdżanem a Armenią. Azerska federacja zgłosiła się w tej sprawie do UEFA.

Robert Lewandowski zabrał głos ws. awantury na treningu Bayernu. Nie pozostawił żadnych wątpliwościRobert Lewandowski zabrał głos ws. awantury na treningu Bayernu. Nie pozostawił żadnych wątpliwościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zima
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"


Legia Warszawa przed meczem z Karabachem. Pismo Azerów do UEFA

W czwartek Legię Warszawa czeka decydujący mecz w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Przeciwnikami mistrzów Polski będzie klub z Azerbejdżanu Karabach Agdam. W kraju przeciwników Legii więcej niż o piłkarskich rozgrywkach mówi się o konflikcie zbrojnym z Armenią, jaki wybuchł właśnie w rejonie Górskiego Karabachu.

W związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi i napięciami na linii Azerbejdżan - Armenia swoje stanowisko postanowił zabrać także klub z Agdamu. Jak informuje portal azerisport.com, Azerska Federacja Piłkarska, czyli AFFA zwróciłA się przed meczem z Legią Warszawa ze specjalnym apelem do UEFA.

Ekstraklasa wydała pilny komunikat ws. odwołania następnej kolejki. W lidze jest wielu zakażonychEkstraklasa wydała pilny komunikat ws. odwołania następnej kolejki. W lidze jest wielu zakażonychCzytaj dalej


Azerska Federacja Piłkarska ma obawy przed meczem z Legią

AFFA w apelu skierowanym do UEFA podkreśla potrzebę zwrócenia uwagi na możliwe prowokacje ze strony Ormiańskiej w trakcie meczów z Legią Warszawa. Azerowie chcą, by UEFA podjęła wszelkie kroki, by zapobiec ewentualnym incydentom, które miałyby charakter polityczny. Podczas meczu Karabachu Agdam już raz doszło do takiej właśnie sytuacji podczas meczu rozgrywanego pod egidą UEFA.

W październiku 2019 roku podczas meczu Karabachu Agdam z Dudelange nad stadionem pojawił się dron, do którego przymocowana była flaga Górskiego Karabachu, czyli regionu, o który toczy się spór. Pismo wystosowane do UEFA ma zapewne związek z występkami kibiców Legii w przeszłości. Podczas czwartkowego meczu nie będzie ich jednak na stadionie w związku z pandemią koronawirusa, więc obawy Azerów są raczej mało uzasadnione.

Źródło: azerisport.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Ile zarabia Mariusz Pudzianowski? Znamy dokładne kwoty
  4. Wielka afera w polskim narciarstwie. Legenda stawia poważne zarzuty Apoloniuszowi Tajnerowi
  5. Królewskie powitanie Błachowicza w Polsce. Tak wjeżdżają tylko legendy (WIDEO)
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News