Legia Warszawa
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 30 Września 2020

Koronawirus w Legii Warszawa. Złe wieści na kilkanaście godzin przed meczem

Legia Warszawa już w czwartkowy wieczór zmierzy się z Karabachem Agdam w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Jeżeli legioniści pokonają Azerów to po czterech latach przerwy zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Przed meczem mistrzowie Polski przeszli badania na obecność koronawirusa. Niestety klub nie przekazał dobrych informacji.

Legia Warszawa stoi przed szansą na awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Po odpadnięciu w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja, mistrzom Polski pozostała walka o awans do Ligi Europy. W miniony czwartek legioniści zrobili krok w tym celu, pokonując kosowską Dritę Gnjilane. Przed warszawskim zespołem pozostała już tylko jedna przeszkoda. W czwartkowy wieczór mistrzoie Polski zmierzą się z azerskim Karabachem Agdam.

Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościRobert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Legia Warszawa przygotowuje się do ważnego meczu

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy mecz dojdzie do skutku. Wszystko przez wojnę jaka toczy się w Górnym Karabachu pomiędzy Azerbejdżanem i Armenią. Władze UEFA szybko zapewniły, że przyjazd piłkarzy z Agdamu jest niezagrożony i spotkanie na pewno dojdzie do skutku.

Mecz dla mistrzów Polski będzie niezwykle ważny. Legia po raz pierwszy od czterech lat może się zameldować w fazie grupowej europejskich pucharów. Władze klubu jasno zanazaczają na każdym kroku, że jest głównym celem na ten sezon jest gra w Lidze Europy. W tym celu w poprzednim tygodniu Legia zmieniła trenera. Aleksandara Vukovicia zastąpił Czesław Michniewicz.

- Czy czujemy presję, że musimy wygrać? Robimy wszystko, aby być jak najlepiej przygotowani. Na pewno będzie to spotkanie dwóch podobnych drużyn - o dużych umiejętnościach i podobnym potencjale. A ranga spotkania jest wszystkim znana. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z konsekwencji awansu i jego braku - powiedział szkoleniowiec Legii na środowej konferencji prasowej.

Robert Lewandowski z kolejnym tytułem. Wielkie emocje w Superpucharze NiemiecRobert Lewandowski z kolejnym tytułem. Wielkie emocje w Superpucharze NiemiecCzytaj dalej

Mistrzowie Polski informują o wyniku badań na koronawirusa

Dzień przed meczem, zgodnie z protokołem UEFA zawodnicy oraz sztab trenerski muszą przejść badania na obecność koronawirusa. W środę wieczorem Legia za pośrednictwem strony internetowej przekazała informacje na temat stanu zdrowia wszystkich badanych. Niestety mistrzowie Polski nie przekazali dobrych wiadomości.

- Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play”, we wtorek, 29 września, dwa dni przed meczem IV rundy eliminacji Ligi Europy UEFA, drużyna oraz sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z członków sztabu test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu. Klub otrzymał już także potwierdzenie od Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie rozegrania jutrzejszego meczu - przekazała Legia Warszawa w oświadczeniu.

Mecz Legii Warszawa z Karabachem Agdam odbędzie się w czwartek 1 października o 20:00.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News