Legia Warszawa Maciej Szczęsny Miller
Wikimedia Commons/Sofik
Autor Łukasz Kowalski - 31 Maja 2020

Kibole Legii Warszawa chcieli spalić dom byłego reprezentanta Polski. Uratowała go interwencja premiera

Legia Warszawa ma wielu przeciwników wśród kibiców innych klubów w Polsce. O sporach między kibicami i klubami mógł się przekonać Maciej Szczęsny. W 1996 roku bramkarz zamienił Legię Warszawa na Widzew Łódź, który był wtedy największym wrogiem legionistów. Po jednym z meczów kibole Legii planowali spalić dom bramkarza.

Legia Warszawa nie jest, delikatnie mówiąc, najbardziej lubianym klubem piłkarskim w Polsce. W latach 90. największym rywalem legionistów był Widzew Łódź. O antypatiach wśród kibiców jednego i drugiego klubu przekonał się Maciej Szczęsny. Bramkarz grał zarówno w Legii, jak i Widzewie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW
Oficjalnie: Mateusz Borek zwolniony z Polsatu. Dziennikarz komentuje decyzję stacjiOficjalnie: Mateusz Borek zwolniony z Polsatu. Dziennikarz komentuje decyzję stacjiCzytaj dalej

Legia Warszawa i Widzew Łódź byli największymi wrogami w latach 90-tych

Maciej Szczęsny w latach 1987-1996 był podstawowym bramkarzem Legii Warszawa, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Po latach gry w barwach legionistów przeniósł się do ówczesnego największego rywala Legii, czyli Widzewa.

W sezonie 1996/1997 Maciej Szczęsny wzmocnił drużynę Widzewa Łódź. Kibice Legii odebrali to jako zdradę i o mało ten transfer nie zakończył się tragedią. W 1997 roku Widzew zdobył mistrzostwo Polski. Dodatkowo tytuł zdobył, wygrywając na Łazienkowskiej, co dodatkowo rozwścieczyło kibiców.

W niedawnej rozmowie ze sport.pl Szczęsny wrócił do wydarzeń sprzed 23 lat. - Finał był taki, że wygrałem z Widzewem 3:2 pamiętny mecz na Łazienkowskiej i tuż po nim dowiedziałem się, że kibole Legii od dawna byli umówieni, że jeśli Widzew wygra, to pójdą mi spalić chatę - opowiedział były bramkarz.

- Siadłem więc sobie w ustronnym miejscu w szatni i zadzwoniłem do prezesa Pawelca, tłumacząc, że z jednej strony chcę pojechać do Łodzi z chłopakami świętować, a z drugiej strony bardzo bym nie chciał, żeby mi bandyci spalili chatę, a w chacie kobietę - dodał.

Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie pełne czułości. Fani są zachwyceni (FOTO)Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie pełne czułości. Fani są zachwyceni (FOTO)Czytaj dalej

W sprawie Szczęsnego musiał interweniować były premier

Prezes Pawelec uspokoił zawodnika i zapewnił, że sprawa zostanie rozwiązana. Po chwili Szczęsny dostał numer telefonu do Leszka Millera, który wtedy był ministrem spraw wewnętrznych. Były premier zapewnił partnerce Szczęsnego ochronę.

- Jak mu zreferowałem wszystko, to powiedział: "Pan spokojnie jedzie do Łodzi i się bawi, gratuluję. A o mieszkanie i kobietę może pan być spokojny, tylko mam prośbę, żeby pan ją uprzedził, że się ludzie przyjdą zameldować. I żeby wiedziała, że to ona ma zdecydować, kiedy mają odjechać: czy rano, czy za dobę, czy za tydzień" - wspominał bramkarz.

- Miller obiecał, że będzie pilnowane i chuligani szybko zostaną zniechęceni. Słowa dotrzymał. Przyjechali trzej panowie trzema tajnymi autami, ale tak ustawionymi, że jak grupki przychodziły, to widziały, jak z aut wychodzą postawni ludzie i się ze sobą komunikują. Chłopcy z szalikami po półtorej doby odpuścili - zakończył.

Po przygodzie z Widzewem Łódź Szczęsny grał jeszcze w Polonii Warszawa i Wiśle Kraków. W każdym z tych klubów bramkarz zdobywał mistrzostwo Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dają mandaty za wyjazd nad jedno z najczystszych jezioro w Polsce. Trzeba uważać na długi weekend
  2. Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyją
  3. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  4. Fatalne informacje dla Roberta Lewandowskiego i Bayernu. Trener Hansi Flick wszystko potwierdził
  5. Hertha Berlin - Augsburg. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  6. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News