Legia Warszawa
Jan Bielecki/East News
Autor Bartosz Goluch - 10 Czerwca 2020

Legia Warszawa - Arka Gdynia. Grad goli na Łazienkowskiej. Wielkie strzelanie zaczęła Arka

Legia Warszawa dała się zaskoczyć Arce Gdynia już w pierwszej minucie meczu. "Wojskowi" długo nie byli w stanie odpowiedzieć na cios wyprowadzony przez gości. Później jednak worek z bramkami się rozwiązał.

Legia Warszawa przystąpiła do spotkania z Arką z przewagą 7 punktów nad Piastem Gliwice. Z kolei Arka Gdynia miała nadzieję na sprawienie niespodzianki i wydostanie się ze strefy spadkowej.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa. Świetny mecz Błaszczykowskiego, Kuba uratował WisłęWisła Kraków - Raków Częstochowa. Świetny mecz Błaszczykowskiego, Kuba uratował WisłęCzytaj dalej

1. Porażające osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Przebił samego Cristiano Ronaldo, aż trudno uwierzyć
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Legia Warszawa zaskoczona na początku spotkania

Już w pierwszej minucie Arka zaszokowała kibiców Legionistów. Po wstrzeleniu piłki w pole karne, do bramki wpakował ją Adam Danch. "Wojskowi" od razu rzucili się do odrabiania strat. Już w 3. minucie przed szansą stanął Jędrzejczyk, ale spudłował. Piłka raz po raz trafiała pole karne gdynian, ale Legioniści nie wykorzystywali kolejnych okazji. Gospodarze próbowali akcji oskrzydlających, byli groźni również po stałych fragmentach gry.

Bramka Stainborsa była jednak jak zaczarowana i "odpychała" strzały Legionistów. Bliski zdobycia gola był Tomas Pekhart, który tuż przed przerwą trafił w poprzeczkę. W 45. minucie tej sztuki dokonał Paweł Wszołek bo świetnej centrze Marko Vesovicia. Pierwsza odsłona gry zakończyła się remisem 1:1.

Włoski gigant złożył ofertę za reprezentanta Polski. Wielkie pieniądze na stoleWłoski gigant złożył ofertę za reprezentanta Polski. Wielkie pieniądze na stoleCzytaj dalej

Podrażniona Legia rzuciła się na rywali

Zaraz po przerwie groźnie uderzał Valeriane Gvilia. W 51. minucie Legionistów wyręczył... Adam Marciniak z Arki, który niefortunnie przeciął podanie Wszołka i umieścił piłkę we własnej bramce. 6 minut później technicznym strzałem na 3:1 podwyższył Luqiunhas. Czwarty cios wyprowadził Cholewiak. W tym momencie Arka walczyła już tylko o uniknięcie kompromitacji.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Wojskowych" 5:1, gdyż gości w 86. minucie dobił Vamara Sanogo. Dzięki wygranej Legia umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Teraz ekipa ze stolicy ma 10 punktów przewagi nad drugim Piastem Gliwice. Z kolei Arka pozostaje przedostatnią drużyną ligi ze stratą dwóch "oczek" do Korony Kielce.

6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie