Lekkoatletyka
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Kwietnia 2020

Reprezentantka Polski ma szansę na prestiżową nagrodę. Potrzebuje Waszych głosów

Lekkoatletyka nazywana jest “królową sportu”. Tym bardziej cieszy fakt, że możemy liczyć na regularne sukcesy naszych reprezentantów w jej zawodach. Justyna Święty-Ersetic za swój niesamowity wyczyn na początku marca została nominowana przez Europejską Federację Lekkoatletyczną do tytułu zawodniczki miesiąca. O wyniku plebiscytu zdecydują kibice.

Lekkoatletyka podobnie jak niemal wszystkie dyscypliny sportu zniknęła ze światowych aren przez pandemię koronawirusa. Zanim jednak w życie weszły obostrzenia dotyczące organizowania imprez sportowych, zdążyły się odbyć niektóre zawody. To właśnie za fantastyczny występ podczas jednej z ostatnich rywalizacji przed wybuchem pandemii, Justyna Święty-Ersetic dokonała niesamowitego wyczynu, za co właśnie spotkało ją wyróżnienie.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Marcin Najman wyzwał Tomasza Adamka. Szybka i bezlitosna reakcja bokseraMarcin Najman wyzwał Tomasza Adamka. Szybka i bezlitosna reakcja bokseraCzytaj dalej


Lekkoatletyka na początku marca oglądała jeden z największych wyczynów w historii

Justyna Święty-Ersetic została nominowana do tytułu ‘lekkoatletki marca 2020 w Europie” przez Europejską Federację Lekkoatletyczną za prawdziwy popis umiejętności, jaki dała podczas rozegranych na początku ubiegłego miesiąca halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Nasza reprezentantka zdobyła aż trzy złote medale jednego dnia. Święty-Ersetic była najlepsza na dystansach 200 i 400 metrów, po czym dołożyła jeszcze we współpracy z koleżankami triumf w sztafecie 4x200 metrów. Już same zwycięstwa dają solidną podstawę do przyznania Polsce tytułu. Gdyby jednak ktoś miał jeszcze wątpliwości, dodajmy, że wszystkie medale zdobyła w odstępie zaledwie dwóch godzin!

Rocznica śmierci Jana Pawła II. Kibice przerwali mecz, poruszające sceny, które musi zobaczyć każdy (WIDEO)Rocznica śmierci Jana Pawła II. Kibice przerwali mecz, poruszające sceny, które musi zobaczyć każdy (WIDEO)Czytaj dalej


Polka skomentowała swój nieprawdopodobny wyczyn. Teraz potrzebuje pomocy kibiców, by zdobyć prestiżowy tytuł

"Jestem walczakiem i nigdy się nie poddaję. Taka już jestem, że jak startuję, to chcę wygrywać. Nie wiem, gdzie są moje granice. Staramy się z trenerem cały czas coś poprawiać, udoskonalić" - powiedziała atletka świeżo po swoim występie.

Niesamowity wyczyn Justyny Święty-Ersetic odbił się szerokim echem w świecie lekkiej atletyki, co zaowocowało nominacją do prestiżowej nagrody. Rywalkami naszej zawodniczki o ten tytuł są reprezentantka Izraela Lonah Chemtai Salpeter, Brytyjka Lily Partridge, Chorwatka Sandra Perković i Belgijka Nafissatou Thiam.

Na Polkę można głosować za pośrednictwem mediów społecznościowych federacji(Instagram, Twitter, Facebook) do 7 kwietnia do godziny 12:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Z ostatniej chwili: Minister ogłosił kolejny, bezwzględny zakaz. Jego złamanie wiąże się z poważnymi problemami

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News