Konrad Bukowiecki
East News
Autor Bartosz Goluch - 5 Lutego 2020

Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami

Lekkoatletyka w ostatnich latach jest jedną z koronnych dyscyplin polskiego sportu. Nasi zawodnicy potwierdzili wysoką klasę podczas wtorkowego mityngu w Duesseldorfie. Na podium aż zaroiło się od polskich lekkoatletów!

Na podium zawodów w pchnięciu kulą zameldował się Konrad Bukowiecki. Polski kulomiot długo zajmował trzecie miejsce, ale w piątej kolejce posłał kulę na odległość 20,92 m, dzięki czemu awansował na drugą lokatę. Bezkonkurencyjny okazał się Filip Mihaljević z wynikiem 21,52 m. To najlepszy wynik w hali w tym roku.

Gol Krzysztofa Piątka w debiucie w pierwszym składzie Herthy!Gol Krzysztofa Piątka w debiucie w pierwszym składzie Herthy!Czytaj dalej

Lekkoatletyka. Dobra postawa polskich biegaczy

Lekkoatletyka w Polsce od dawna stała biegami średnimi. Dobrą kondycję tej dyscypliny potwierdzili Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski. W biegu na 800 metrów obaj zajęli miejsca w ścisłej czołówce - Kszczot z czasem 1:46,42 był drugi, a Lewandowski znalazł się tuż za nim, pokonując trasę w czasie 1:47,23.

Justyna Święty-Ersetic zajęła natomiast drugie miejsce w biegu na 400 metrów. Czwartą lokatę na tym dystansie zajęła Iga Baumgart-Witan (52,74 s).

Na pochwałę zasługuje też Damian Czykier czwarte miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki, uzyskując drugi najlepszy czas w karierze (7,66 s). Najlepszy w tej konkurencji był reprezentant Kuwejtu, Yaqoub Al-Youha (7,54 s).

Lekkoatletyka. Paweł Wojciechowski rozczarował

Ze swojego startu nie może być zadowolony nasz tyczkarz Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z 2011 roku trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na pierwszej wysokości (5,40 m) i nie został sklasyfikowany w finałowym konkursie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News