Lekkoatletyka Mistrzostwa Polski
screen - twitter.com
Autor Łukasz Kowalski - 31 Sierpnia 2020

Niebywały występ polskiego 17-latka. W pięknym stylu wyprzedził starszych rywali na ostatnich metrach (WIDEO)

Lekkoatletyka w Polsce wraca do rywalizacji na najwyższym poziomie po pandemii koronawirusa. W miniony weekend we Włocławku odbyły się mistrzostwa Polski, które przyniosły zaskakujące rezultaty. Największą sensację sprawił pewien 17-latek, który zdobył złoty medal.

Lekkoatletyka w Polsce powoli zaczyna wracać do rywalizacji na największym poziomie. Dopiero w sierpniu zawodnicy wrócili na stadiony po pandemii koronawirusa. Od samego początku reprezentanci Polski prezentują bardzo doskonałą formę. Swoją dyspozycję potwierdzili podczas ostatnich mistrzostw Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Andrzej Duda pilnie zwołuje Radę Gabinetową. Robi się bardzo poważnie
Świat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyŚwiat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyCzytaj dalej

Lekkoatletyka w Polsce po mistrzostwach Polski

W miniony weekend we Włocławku odbyły się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawody przyniosły wiele niespodzianek. Kibice mieli okazję obserwować najlepszych zawodników w kraju. Wśród nich, pojawiła się Angelika Cichocka, która w ostatnich miesiącach leczyła kontuzję kolana.

Mistrzyni Europy z 2014 roku zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów. Po zawodach nie kryła łez wzruszenia. - Nie mogłam sobie lepiej wyobrazić powrotu po kontuzji i po pandemii. Ten rok był dla mnie bardzo ciężki i wcale nie mówię o koronawirusie. Działo się mnóstwo. Dzisiaj byłam nastawiona na walkę na śmierć i życie. Jestem bardzo zadowolona i czuję, że wracam - wyznała.

Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuPoważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuCzytaj dalej

Sensacyjna wygrana 17-latka

Jednak największą sensacją tych mistrzostw było rozstrzygnięcie tego samego dystansu wśród mężczyzn. Pod nieobecność Adama Kszczota jednym z głównych faworytów do triumfu był Michał Rozmys. Ostatecznie, sensacyjnie wygrał 17-letni Krzysztof Różnicki, który na ostatnich metrach wyprzedził rywali.

- To był mój wymarzony prezent, spełniło się moje marzenie. Chcę się rozwijać i mam nadzieję, że moja kariera będzie się pięła do góry - powiedział Różnicki po wygranym biegu. - Od początku udało mi się dobrze realizować taktykę biegu. Na ostatnich stu metrach czułem się bardzo mocny i wiedziałem, że mogę to wygrać - przyznał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starsi pracownicy pójdą na bruk? Prawo do emerytury i dorabianie mogą przechylić szalę
  2. We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwować
  3. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
  4. Pilne informacje w sprawie zdrowia gwiazdora. Miał zmierzyć się z Polakiem, ma koronawirusa. Władze mogły zrobić tylko jedno
  5. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  6. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News