Leo Messi
Quimi Ortiz / SplashNews.com/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Września 2020

Kibice niemieckiej drużyny zbierają pieniądze na Leo Messiego. Chcą żeby zagrał u nich

To wydaje się totalnie absurdalne, ale dzieje się naprawdę. Kibice VfB Stuttgart zbierają pieniądze... aby opłacić transfer Leo Messiego. Wszak cel jest niemożliwy do zrealizowania, bowiem o ile dofinansowaniu transakcji można by jeszcze pomyśleć, o tyle z comiesięczną pensją byłoby już zdecydowanie gorzej.

Leo Messi jest zdecydowany, aby odejść z FC Barcelony. Spekulacji na temat tego, jaki kierunek może obrać Argentyńczyk pojawia się na tyle dużo, że jego imię i nazwisko jest częściej wpisywane w wyszukiwarce Google niż koronawirus. O ile non-stop pisze się o tym, gdzie zagra 33-latek, o tyle teraz mamy do czynienia z sytuacją, w której kibice zbierają fundusze na pozyskanie sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie

Kibice zbierają pieniądze na transfer Leo Messiego

Kwota odstępnego w kontrakcie Leo Messiego wynosi 700 milionów euro. Można raczej założyć, że żaden klub nie będzie w stanie tyle zapłacić, nawet Manchester City czy PSG. Mimo to, fani niemieckiego VfB Stuttgart nie są tą kwota zniechęceni. Postanowili oni bowiem zorganizować zbiórkę, dzięki której niemiecki zespół będzie stać na wykupienie argentyńskiego gwiazdora.

Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscyplinyNie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscyplinyCzytaj dalej

Szanse powodzenia są znikome

"My, fani VfB, zbieramy pieniądze, aby zapłacić za transfer Leo Messiego. W przypadku, gdy planowana kwota nie zostanie osiągnięta na czas lub Leo Messi dołączy do innego klubu, 100% zebranych pieniędzy zostanie przekazane na Viva con Agua (organizację zajmującą się zapewnieniem czystej wody pitnej dla ludzi na całym świecie)" – można przeczytać w opisie zbiórki.

Szanse powodzenia tej akcji są niestety bliskie zeru. Na ten moment udało się zebrać 2 tysiące euro... A należy jeszcze postawić pytanie, jak klub byłby w stanie opłacać pensję Messiego, który zarabia miesięcznie 5,8 miliona euro.... Mimo wszystko sympatykom VfB gratulujemy ambicji oraz chęci, bowiem taką inicjatywą wykazali, jak ważny jest dla nich ukochany klub.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł
  2. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News