Leo Messi
JOSEP LAGO/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Znany dziennikarz ujawnił, czy Messi odejdzie z Barcelony. Kibicom opadły szczęki, zadziwiające odejście

Leo Messi może jednak odejść z FC Barcelony. Znany hiszpański dziennikarz Carlos Carpio przekonuje, że Argentyńczyk już niedługo opuści swój wieloletni klub. Carpio powołuje się na swoje źródła w szeregach “Barcy” i wskazuje, gdzie za kilka miesięcy może zagrać jeden z najlepszych piłkarzy ostatnich lat.

  • Lionel Messi wciąż nie zdecydował, czy przedłuży umowę z FC Barceloną
  • Aktualny kontrakt gwiazdora z “Barcą” wygasa już 30 czerwca 2021 roku
  • Zdaniem dziennikarza Carlosa Carpio Messi odejdzie jednak z Barcelony
  • Hiszpan wskazał, gdzie już niedługo zagra najlepszy gracz “Barcy” ostatnich lat

Leo Messi nie potwierdził jednoznacznie, że odejdzie z FC Barcelony, ale coraz więcej źródeł twierdzi, że czas Argentyńczyka na Camp Nou dobiega końca. Znany dziennikarz hiszpańskiej gazety “Marca” Carlos Carpio jest zdania, że Messi rozgrywa już ostatnie miesiące w barwach klubu z Katalonii.

Leo Messi jednak odejdzie z FC Barcelony?

Niczym bumerang powraca dzień za dniem temat przyszłości Lionela Messiego. Wydawać by się mogło, że jego niedawna wypowiedź dla telewizji “La Sexta”, w której zapewniał o miłości do FC Barcelony, uciszy na jakiś czas spekulacje o możliwym transferze do innego klubu. Nic z tych rzeczy.

Każdego dnia pojawiają się nowe doniesienia na temat Messiego i tego, gdzie będzie grał za kilka miesięcy. Tym razem dziennikarz hiszpańskiej gazety “Marca” Carlos Carpio napisał na bolu, na jaki krok zdecyduje się Lionel Messi. Jego zdaniem gwiazdor już wkrótce opuści Barcelonę.

- Messi wciąż chce opuścić Barcelonę, nic w tej kwestii się nie zmienia- napisał Carpi. Hiszpan w dalszej części tekstu powołuje się na swoich informatorów z FC Barcelony, którzy rzekomo potwierdzili, że Messi opuści klub niezależnie od tego, kto wygra wybory na nowego prezydenta klubu.

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniDruzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniCzytaj dalej

- Moje źródła w klubie mówią, że wybór nowego prezydenta klubu nie wpłynie na decyzję Messiego. Leo jest przekonany, że rozdział jego kariery w Barcelonie dobiega końca. Mając 33 lata, wciąż chce wygrywać wszystko, co się da - Ligę Mistrzów i Złotą Piłkę. A w Barcelonie, która zmaga się obecnie z kłopotami finansowymi i czeka ją przebudowa składu, to niemożliwe. Ktokolwiek wygra tu wybory - Joan Laporta, Víctor Font czy ktokolwiek inny - na decyzję Messiego nie będzie miało to już wpływu - pisze Carpi.

“Cieszcie się nim w Barcelonie, bo to już koniec”, przekonuje znany hiszpański dziennikarz

Dziennikarz “Marki” potwierdza też, że klubami, które mają największe szanse na podpisanie umowy z Lionelem Messim, są Manchester City i Paris Saint-Germain. O transferze Argentyńczyka do ekipy z Premier League mówiło się sporo latem, natomiast w ostatnich tygodniach na faworyta do sprowadzenia gwiazdora wyrosło PSG.

- W lecie bliżej było Messiemu do drużyny Pepa Guardioli, ale w tej chwili nie skreślałbym mistrzów Francji. PSG może wykorzystać pieniądze za transfer Kyliana Mbappe do Realu, aby ściągnąć do Paryża najlepszego kumpla Neymara - przekonuje hiszpański dziennikarz.

- Messi mówi, że nie wie jeszcze, co zrobi. Ja sądzę, że podjął decyzję. Cieszcie się nim w Barcelonie, bo to już koniec - stwierdził na koniec swojego wpisu Carlos Carpio.

Umowa Lionela Messiego z FC Barceloną obowiązuje tylko do końca czerwca 2021 roku. Argentyńczyk już teraz może zatem rozpocząć negocjacje z potencjalnym nowym pracodawcą.

Źródło: Sport.pl, "Marca"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News