Leo Messi
Facebook Leo Messi
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Września 2020

Ojciec Messiego wydał specjalne oświadczenie. Spór z FC Barceloną zaostrza się

Leo Messi zszokował wszystkich sympatyków futbolu, gdy na jaw wyszło, że zamierza zakończyć swoją wieloletnią współpracę z Barceloną i odejść z Camp Nou już tego lata. Miała mu na to pozwolić specjalna klauzula zawarta w jego umowie z katalońskim klubem. Sytuacja jednak się skomplikowała, gdyż “Barca” uważa, że moment na skorzystanie ze wspomnianego zapisu dawno minął. W tej sytuacji rozpoczął się ogromny spór między Argentyńczykiem i władzami Barcelony. Specjalne oświadczenie wydał ojciec i agent Messiego, Jorge. 

Leo Messi postanowił opuścić FC Barcelonę z uwagi na rozczarowujące wyniki sportowe i złe zarządzanie klubem. Wykorzystał do tego specjalny zapis w swojej umowie, jednak klub uważa, że jest on już nieaktualny. Przedstawiciel piłkarza, jego ojciec Jorge Messi postanowił wydać oświadczenie w sprawie wielkiego zamieszania wokół jego syna.

Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy


Leo Messi nie odejdzie z Barcelony?

Kolejny dzień przyniósł nowe doniesienie w sprawie, którą żyje cały piłkarski świat. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały negocjacje pomiędzy FC Barceloną, a Jorge Messim, ojcem Lionela Messiego, który postanowił opuścić “Dumę Katalonii”. Jak wiadomo, od kilku dni obie strony nie mogą porozumieć się w kwestii zapisu w kontrakcie zawodnika, który miał mu umożliwić odejście z zespołu wraz z końcem sezonu.

Lionel Messi uważa, że ta data przypada na zakończenie rozgrywek Ligi Mistrzów, a więc sierpnia, z uwagi na przedłużenie gry z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Klub jest jednak zdania, że klauzula w kontrakcie była ważna jednak jedynie do 10 czerwca, czyli pierwotnej daty zakończenia sezonu 2019/2020. W sprawie oświadczenie wydał Jorge Messi, ojciec i agent zawodnika, który w jego imieniu rozmawiał z FC Barceloną.

Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej


Ojciec Messiego kłóci się z Barceloną o syna

Już po rozmowach z Josepem Marią Bartomeu, prezydentem “Barcy” Jorge Messi został zapytany, czy Lionel w ogóle bierze pod uwagę, pozostanie w drużynie na kolejny rok i odejście z niej za darmo, gdy wygaśnie jego kontrakt. Jorge Messi odpowiedział dziennikarzom “Cuatro”, że rozważają taką opcję.

Teraz opublikował szersze oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że piłkarz i jego agent, nie wiedzą, jaką umowę analizowały Barcelona i La Liga, które uważają, że Messi może odejść z klubu jedynie po opłaceniu odstępnego w wysokości 700 milionów euro.

-- Niezależnie od oczywistej stronniczości La Liga, spowodowanej rolą, jaką ta instytucja odgrywa w obronie interesów swoich współpracowników (klubów piłkarskich), musimy stwierdzić, że nie wiemy, który kontrakt przeanalizowali i na jakiej podstawie doszli do wniosku, iż miałaby zastosowanie klauzula odstępnego w przypadku, gdy gracz zdecyduje się na jednostronne rozwiązanie umowy po zakończeniu sezonu 2019/2020 - możemy przeczytać.

- Zatem, jak stwierdzono dosłownie w punkcie 8.2.3.6. umowy podpisanej pomiędzy klubem i zawodnikiem: rekompensata ta nie będzie miała zastosowania, gdy rozwiązanie kontraktu nastąpi na podstawie jednostronnej decyzji piłkarza i stanie się skuteczne z końcem sezonu 2019/2020 - kontynuował Jorge Messi. Nie wiemy zatem nic nowego, poza tym, że obie strony nadal interpretują zapis o dacie zakończenia sezonu na swoją korzyść.

Źródło: Onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, prezydent właśnie podpisał. Wielu Polaków otrzyma wyższe emerytury
  2. Niezwykłe odkrycie naukowców. Na Księżycu jest tlen, a jego powierzchnia rdzewieje
  3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News