Leo Messi Barcelona
Instagram
Autor Piotr Bernaciak - 7 Października 2019

Leo Messi może nie zagrać w Lidze Mistrzów w Anglii. Wszystko przez Brexit

Leo Messi i Barcelona z pewnością zagrają w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Tam mogą zagrać z angielskim klubem, a Messiego może zabraknąć na boisku z powodów prawnych. Informacje na ten temat przypominają angielscy dziennikarze.

Leo Messi uchodzi za zawodnika, który jest w stanie odmienić losy spotkania, a potrzebna mu jest do tego choćby jedna akcja. Z tego powodu Barcelona chciałaby, aby jej gwiazdor zawsze był w stanie pomóc jej na drodze do zwycięstwa, niezależnie od rywala i poziomu spotkania. Okazuje się, że już niedługo może być to niemożliwe.

Wszystko przez to, że zawodnik Barcelony był w przeszłości skazany za przestępstwa podatkowe. Wyrok był prawomocny i choć podczas kolejnej rozprawy uniewinniono zawodnika, to poprzednie starcie sądowe wciąż obowiązuje. Oznacza to, że piłkarz oficjalnie jest osobą skazaną, co powoduje wielki problem w momencie, gdy trzeba przemieścić się za granicę. Z tego powodu może zabraknąć go, gdy trzeba będzie wybrać się na mecz Ligi Mistrzów do Anglii.

Głośne kłótnie w szatni finalistów Ligi Mistrzów. Piłkarzy podzielić miał romansGłośne kłótnie w szatni finalistów Ligi Mistrzów. Piłkarzy podzielić miał romansCzytaj dalej

Leo Messi może nie zagrać w LM

W tym roku w Lidze Mistrzów nadejść mogą pewne zmiany z racji Brexitu. Każda osoba, która będzie chciała przylecieć do Anglii na mecz w europejskim pucharze, będzie musiała udowodnić, że nie była karana. Wszystko przez to, że kraj nie będzie już częścią Unii Europejskiej. Argentyńczyk znajduje się w spisie osób karanych, dlatego teraz mogą na niego czekać nieprzyjemności, a nawet możliwość całkowitego wykluczenia z udziału w meczu wyjazdowym.

- Jest wielu słynnych piłkarzy z wyrokami w zawieszeniu za przestępstwa podatkowe. Do tej pory nie musieli się martwić o możliwość wjazdu np. do Anglii. Ale po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie będą już traktowani jak obywatele Wspólnoty. W związku z tym mogą mieć problem z grą na brytyjskich stadionach. Tacy zawodnicy potencjalnie nie będą mogli grać na wyjeździe przeciwko angielskim drużynom. UEFA prawdopodobnie będzie mniej chętna na przyznawanie stadionom w Wielkiej Brytanii praw do organizacji finałów pucharów czy międzynarodowych turniejów, skoro niektóre gwiazdy nie będą mogły w nich uczestniczyć. Kluby będą musiały zająć się tym problemem - twierdzi Andrew Osbourne z firmy Lewis Silkin dla angielskich mediów.

Barcelona może mieć spory problem

Jeżeli dojdzie do Brexitu, to Barcelona i Leo Messi będą miec spory problem. Jedyną możliwością na ominięcie takiego przepisu będzie wówczas nadanie specjalnego pozwolenia na wjazd do państwa. To z pewnością nie będzie proste, jednak klubowi z Hiszpanii na pewno będzie na tym bardzo zależeć.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News