Leo Messi Dembele
Twitter - FC Barcelona
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Messi staje w obronie kolegi. "Przecież on nie umie mówić po hiszpańsku"

Leo Messi zachował się jak na kapitana przystało w trakcie ostatniego meczu ligowego. Argentyńczyk obronił swojego kolegę, wstawiając się za nim u sędziego. Kibice zwrócili uwagę na jego niespodziewany gest.

Leo Messi od pewnego czasu pełni funkcję kapitana Barcelony, co nie może nikogo dziwić. Po odejściu Xaviego oraz Iniesty mało kto w klubie ma od niego dłuższy staż, a sam piłkarz może nie wygłasza motywujących przemówień przed swoimi kolegami, jednak często wprawia ich w bojowy nastrój w inny sposób. Jego niesamowite umiejętności sprawiają, że sami koledy z zespołu uważają, że gra im się przy nim lepiej.

Zachowanie Argentyńczyka z ostatniego meczu ligowego bardzo zaciekawiło jednak kibiców. Wszystko przez to, że postanowił on wstawić się za kolegą u sędziego, starając się, by ten nie otrzymał kary indywidualnej. Po meczu dowiedzieliśmy się o całej sytuacji, gdy piłkarze Barcelony opowiadali o zdarzeniu mediom. Do tej pory nie mieliśmy okazji słyszeć o takich zachowaniach ze strony Messiego.

Cristiano Ronaldo pocałował kolegę po ostatnim zwycięstwie. Zdjęcie podbija internetCristiano Ronaldo pocałował kolegę po ostatnim zwycięstwie. Zdjęcie podbija internetCzytaj dalej

Leo Messi próbował uratować kolegę przed karą

Do wspomnianej sytuacji doszło w końcowych minutach spotkania. To właśnie wtedy czerwoną kartkę obejrzał debiutujący w Barcelonie Ronald Araujo. Kontrowersyjną decyzję podjetą przez Mateu Lahoza głośno skomentował Ousmane Dembele. Nie wiadomo, co dokładnie powiedział Francuz, jednak bardzo uraziło to sędziego, bo postanowił on ukarać także skrzydłowego.

Po meczu dowiedzieliśmy się, że Leo Messi powiedział arbitrowi, że Dembele nie umie nawet mówić po hiszpańsku, dlatego nie mógł powiedzieć nic pod adresem arbitra. Tłumaczenia te jednak się na nic nie zdały, bo zarówno Araujo, jak i Dembele wylecieli z boiska. Arbiter otrzymał niskie oceny od dziennikarzy za prowadzenie spotkania, więc wydawało się, że podjęte przez niego decyzje były niewłaściwe.

Leo Messi zachował się jak na kapitana przystało

Kibice zaczęli doceniać Leo Messiego, że zaczyna pokazywać cechy wolicjonalne na boisku. Wielu z nich twierdzi, że Argentyńczyk w końcu dojrzał do roli lidera i stara się bronić swoich kolegów w trudnych sytuacjach, nie wahając się przed zabraniem głosu. I choć ostatecznie nie wiadomo, czy Dembele rzeczywiście użył wulgarnych słów pod adresem arbitra (wydaje się to dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę jego charakter), to postawa Messiego zasługuje na pochwały.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News