Leo Messi apel
Instagram - Leo Messi
Autor Piotr Bernaciak - 14 Marca 2020

Leo Messi postanowił zwrócić się do kibiców z apelem. Gwiazdor wygłosił bardzo ważne słowa

Leo Messi postanowił zabrać głos po raz pierwszy od dłuższego czasu. Kibice od dawna nie mieli okazji zapoznać się ze słowami swojego idola, który nie miał możliwości udzielania wywiadów. Teraz postanowił jednak, że sytuacja zmusza go do wyjątkowego działania.

Leo Messi długo nie zabierał głosu pomimo tego, co dzieje się na świecie. Wiele osób oczekiwało, że Argentyńczyk wyda jakieś oświadczenie na temat swojego pozostania w Hiszpanii na kolejne tygodnie, a niektórzy przewidywali, że być może nawet zdecyduje się na powrót do ojczyzny. Pomimo wielu plotek wciąż nie pojawiała się żadna oficjalna informacja na temat możliwej wyprowadzki gwiazdora.

Dzisiaj w końcu doczekaliśmy się spodziewanego od dłuższego czasu oświadczenia ze strony Leo Messiego. Piłkarz postanowił zwrócić się do swoich fanów na Instagramie, publikując pewnego rodzaju list do wszystkich kibiców piłki nożnej z całego świata. Dotyczy on oczywiście sytuacji związanej z koronawirusem, który zagraża milionom ludzi z całego świata.

Nieoficjalnie: jest nowy termin Euro 2020. Media podają pierwsze informacjeNieoficjalnie: jest nowy termin Euro 2020. Media podają pierwsze informacjeCzytaj dalej

Leo Messi wydał oświadczenie w formie listu

- To trudne dni dla całego świata. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje, chcemy pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Wielu z nich straciło rodzinę lub najbliższych, niektórzy wykonują wielką pracę w szpitalach. Życzę każdemu z nich mnóstwo siły w dalszej walce o ludzie życie - napisał na Instagramie Leo Messi, zwracając się do lekarzy i pielęgniarek.

W swoim oświadczeniu Leo Messi chciał także po raz kolejny nakłonić ludzi do pozostawania w domach, gdy tylko jest to możliwe, bowiem znacząco zwiększa to bezpieczeństwo każdego człowieka.

Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusaZ ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusaCzytaj dalej

Leo Messi zwraca uwagę na powagę sytuacji

- Zdrowie zawsze powinno być dla nas najważniejsze, zwłaszcza w tym wyjątkowym momencie, w którym musimy słuchać poleceń władz. Bądźmy odpowiedzialni, pozostańmy w naszych domach. Możemy w końcu cieszyć się czasem (dla bliskich - przyp. red.), który nie zawsze mamy. Pozdrowienia dla wszystkich, liczę na to, że niebawem znów się zobaczymy na stadionie - zakończył Leo Messi.

Trudno ocenić, kiedy Leo Messi i FC Barcelona wrócą do gry. Na ten moment wiemy, że liga hiszpańska nie będzie rozgrywać swoich spotkań przynajmniej przez dwa tygodnie, choć możemy spodziewać się, że prawdopodobnie potrwa to znacznie dłużej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News