Leo Messi
YouTube beIN SPORTS
Autor Piotr Mika - 30 Sierpnia 2020

Wielkie zamieszanie w sprawie transferu Leo Messiego. Władze LaLiga interweniują, do transferu może nie dojść

Leo Messi bardzo chce opuścić FC Barcelonę w letnim oknie transferowym. Problemem jest jednak umowa, którą ma podpisaną z katalońskim klubem, ponieważ jego klauzula odejścia jest astronomicznie wysoka i wynosi 700 mln euro. Sam zawodnik twierdzi, że ma prawo odejść za darmo, a ostatnio w tej sprawie stanowisko zajęły władze LaLiga.

Leo Messi jest już pewien, że przegrany 2:8 mecz z Bayernem Monachium w Lidzew Mistrzów był jego ostatnim w barwach Barcelony. Niestety dla samego zawodnika, jego odejście nie jest takie łatwe, ponieważ obowiązuje go umowa, która wygasa 30 czerwca 2021 roku. Jednakże w związku z zawiłościami w umowie Messiego, głos zdecydowały się zabrać władze hiszpańskiej ligi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa. Przybywa zarażonych
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Przyłapali klienta sklepu na gorącym uczynku. Nie mieści się w głowie, co robił kobiecie między regałami
Wyjątkowo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje prawdziwa legenda, światowej sławy gwiazdor w żałobieWyjątkowo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje prawdziwa legenda, światowej sławy gwiazdor w żałobieCzytaj dalej

Leo Messi chce odejść, ale klauzula odstępnego wciąż obowiązuje

Zamieszanie wokół odejścia największej gwiazdy Barcelony wciąż nie słabnie. Sam piłkarz twierdzi, że ma prawo odejść za darmo, co miał zapewnione w swojej umowie. Władze klubu z kolei utrzymują stanowisko, że klauzula pozwalająca Argentyńczykowi opuścić klub bez wpłacenia klauzuli odstępnego wygasła w czerwcu.

Leo Messi wysłał do klubu pismo, w którym poinformował władze o chęci odejścia, co według niego miało moc prawną, na co nie godzi się Barcelona. Ten pat w Dumie Katalonii postanowiła przerwać sama LaLiga. Stanowisko władz hiszpańskiej ligi na pewno nie ucieszy 33-letniego Argentyńczyka.

Justyna Żyła publicznie uderza w Piotra. Była żona znowu narobiła wstydu skoczkowi (FOTO)Justyna Żyła publicznie uderza w Piotra. Była żona znowu narobiła wstydu skoczkowi (FOTO)Czytaj dalej

Władze LaLiga wydały jasny komunikat

Barcelona zyskała bardzo mocnego sojusznika w sporze z Leo Messim. Wedle kierownictwa LaLigi, umowa piłkarza, a tym samym zapisana w niej klauzula odstępnego, wciąż obowiązuje. - Umowa jest obecnie w mocy. Zawiera klauzulę odejścia, która zostałaby zastosowana w przypadku, gdyby Leo Messi zdecydował się na wcześniejsze odejście z klubu - możemy przeczytać w komunikacie hiszpańskiej ligi.

Oznacza to, że klub chętny do sprowadzenia Messiego musiałby wpłacić 700 mln euro, aby nie musieć neocjować z Barceloną. W innym przypadku musi liczyć na to, że władze Dumy Katalonii z własnej woli będą chciały obniżyć kwotę, za jaką puszczą Argentyńczyka.

Źródło: meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowy mandat dla polskiego kierowcy, kwota powala na ziemię. Niemcy nie mieli litości
  2. Naukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowisko
  3. Mateusz Borek oficjalnie w TVP. Wiemy już, który mecz skomentuje słynny dziennikarz, chodzi o starcie reprezentacji
  4. Robert Lewandowski ujawnił, komu dałby Złotą Piłkę. Był szczery do bólu, nie ugryzł się w język
  5. LeBron James w żałobie. Gwiazdor przekazał informacje o śmierci kultowego aktora, jego filmy oglądali wszyscy
  6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News