Lewandowski
facebook.com/trenertomaszlewandowski
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Marca 2020

T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. "Koronawirus już dawno dopadł związek! Stałem się wrakiem"

Lewandowski przerwał milczenie. Były trener polskich olimpijczyków, który nie mógł dogadać się z Polskim Związkiem Lekkoatletyki, w mocnych słowach skomentował zachowanie związku względem trenerów. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski nie kryje swojej złości i otwarcie mówi o tym, że koronawirus już dawno pogrążył organizację.

Lewandowski miał przed sobą ważne zadanie przygotowania polskich lekkoatletów do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Tokio. Były trener atletów napisał na swoich social-mediach bardzo gorzkie słowa, które, w jego opini, oddają stan panujący w Polskim Związku Lekkoatletyki.Nie zabrakło mocnych słów i porównań do groźnego koronawirusa, który pusztoszy Europę.

Matka Cristiano Ronaldo trafiła do szpitala. Diagnoza jest poważnaMatka Cristiano Ronaldo trafiła do szpitala. Diagnoza jest poważnaCzytaj dalej

Lewandowski w mocnych słowach o PZLA. Były trener ujawnia szczegóły działalności związku

Tomasz Lewandowski, który na początku roku domagał się podwyżki u swoich pracodawców, ostatecznie nie osiągnął porozumienia z Polskim Związkiem Lekkoatletyki i rozwiązał umowę. Teraz szkoleniowiec opowiedział o tym, jak wygląda rzeczywistość trenerów decydujących się na pracę z organami polskiej lekkoatletyki.

- Koronawirus już dawno dopadł PZLA! (...) Nasze metody treningowe i ścieżka szkoleniowa, co roku były kwestionowane. Kolejne medale i sukcesy nie wpływały na poprawę jakości szkolenia. Mimo coraz lepszych wyników byłem ciągle przywoływany do porządku i karcony czysto uznaniowymi decyzjami m.in. w przypadku doboru sparingpartnerów, powołania na imprezy, wysokości kontraktu. - napisał Tomasz Lewandowski na swoich social-mediach.

W Polsce powstanie stadion za 180 milionów. Inwestycja robi wielkie wrażenie (FOTO)W Polsce powstanie stadion za 180 milionów. Inwestycja robi wielkie wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

Zarobki polskich trenerów są skandaliczne

W trakcie swojego wywodu Lewandowski przedstawił też, jak wyglądają zarobki polskich szkoleniowców będących na kontraktach z PZLA. Okazuje się, że związek niezbyt ceni osoby odpowiedzialne za szlifowanie formy polskich atletów.

- Chciałbym też, by opinia publiczna dowiedziała się, na ile wyceniana jest przez PZLA praca trenera w Polsce. Kontrakt opiewa na kwotę 200 zł brutto za dzień. Jednak nie za każdy przepracowany dzień, a jedynie za dzień wyjazdowy, bez względu na liczbę dni pracy. My mieliśmy jeszcze zaplanowane trzy zgrupowania po 24 dni (z czego sześć to dni podróży). A więc 63 dni obozowe dałoby 12600 złotych brutto, za cały okres przygotowań do sezonu (8 miesięcy). Daje to średnie wynagrodzenie miesięczna na poziomie 1500 zł brutto - napisał Lewandowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypki
  2. Ważna decyzja w związku z koronawirusem. Wyłączą przyciski w autobusach i tramwajach w Warszawie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News