Lewandowski
Twitter/FIFA
Autor Wojciech Olszowy - 17 Grudnia 2020

Ujawniono, ile głosów na piłkarza roku dostał Robert Lewandowski. Aż szczęka opada, gigantyczna przewaga

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku. Wszelkie plotki i doniesienia o jego zwycięstwie w plebiscycie FIFA się sprawdziły. Teraz na jaw wychodzą wyniki głosowania. Polak zmiażdżył konkurencję ogromną przewagą głosów. Cristiano Ronaldo i Leo Messi byli bez szans.

  • Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata
  • Polak o ten tytuł rywalizował z Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim
  • W głosowaniu Polak okazał się zdecydowanym zwycięzcą
  • Nad rywalami miał ogromną przewagę

Robert Lewandowski zwyciężył w plebiscycie FIFA The Best. Polak oficjalnie uznany został najlepszym piłkarzem świata. To największy indywidualny sukces napastnika w karierze i pierwsze takie wyróżnienie dla polskiego futbolu. Polscy kibice pękają z dumy. Dodatkową radość sprawiają wyniki głosowania, w którym Lewandowski wygrał z ogromną przewagą.

Lewandowski zdeklasował Ronaldo i Messiego

Czwartkowy wieczór to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii piłki nożnej w naszym kraju. Pierwszy raz w dziejach, polski piłkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem na świecie. Kiedyś bliski tego był Zbigniew Boniek. Dokonał tego Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski w znakomitym stylu spuentował kończący się rok.

Nagroda FIFA The BEST dla najlepszego piłkarza świata przyznawana jest na podstawie głosów, oddawanych przez kapitanów oraz trenerów drużyn narodowych, przez wybranych dziennikarzy ze wszystkich krajów. Swoje głosy oddać mogli również kibice. Taka formuła istnieje od samego początku, choć często budziła kontrowersje, a głosującym zarzucano brak obiektywizmu. Piłkarze oddawali głosy na swoich kolegów z klubu lub reprezentacji. W tym roku jednak nie można mieć większych zastrzeżeń. Przewaga zwycięzcy była kosmiczna i zdecydowana.

Głosujący niemal jednomyślnie wskazali na Roberta Lewandowskiego. Polak wygrał we wszystkich kategoriach głosów - u piłkarzy, trenerów, dziennikarzy oraz kibiców.

Z ostatniej chwili. Robert Lewandowski wybrany najlepszym piłkarzem świata przez FIFA. Historyczny momentZ ostatniej chwili. Robert Lewandowski wybrany najlepszym piłkarzem świata przez FIFA. Historyczny momentCzytaj dalej

U swoich kolegów po fachu otrzymał 631 głosów. Od szkoleniowców dostał 554 punktów. Dziennikarze przyznali mu 807 punktów. Z kolei 697 997 punktów zdobył dzięki głosom kibiców.

Wyniki "Lewego" są wspaniałe. Robią jeszcze większe wrażenie, gdy porówna się je z tymi, jakie uzyskali jego konkurenci - Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. Portugalczyk zajął drugie miejsce. Jego rezultat wygląda następująco: piłkarze - 259 punktów, trenerzy - 185, dziennikarze - 153, kibice - 457 905. Natomiast u Messiego, który znalazł się na najniższym stopniu podium, przedstawia się to tak: piłkarze - 207, trenerzy - 196, dziennikarze - 103 i kibice - 356 950.

Robert Lewandowski wybrany bez zaskoczenia

O zwycięstwie "Lewego" w plebiscycie mówiono już od dłuższego czasu W mediach pojawiały się przecieki, mówiące, że to Polak zdobędzie nagrodę. Plotki nie okazały się wyssane z palca i potwierdziły się.

Lewandowski był w tym roku najlepszy i taką tezę stawiało wielu ekspertów i kibiców. Tego samego zdania byli głosujący w plebiscycie FIFA The BEST. Ich uwadze nie umknęły strzeleckie wyczyny Roberta, wygrane trofea i fakt, że wybitną formę utrzymywał przez cały rok.

W wyborze najlepszego piłkarza roku nie doszło do żadnych zaskoczeń. W innych kategoriach było wręcz przeciwnie.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News