Robert Lewandowski najlepszy Polak w historii
Holly Allison/TPI/Rex Features - East News
Autor Piotr Bernaciak - 30 Października 2020

Czy Robert Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem w historii?

Robert Lewandowski niewątpliwie zalicza się obecnie do najlepszych piłkarzy na świecie. Niektórzy mówią nawet, że rok 2020 bezapelacyjnie należał do niego i to właśnie Polak był wtedy najlepszym piłkarzem. Już teraz trwają dyskusje, czy to najlepszy Polak w historii.

Robert Lewandowski może uchodzić obecnie za jednego z najlepszych piłkarzy świata, a niektórzy mówią nawet, że jest po prostu najlepszy. Polak zdominował końcówkę poprzedniego sezonu, wpisując się na listę strzelców niemalże w każdym kolejnym spotkaniu rozgrywanym przez Bayern.

Leo Messi i Cristiano Ronaldo powoli zaczynają wyglądać na boisku coraz gorzej, a kibice zastanawiają się, czy to Polak jest teraz najlepszy. Zgodnie z głosowaniem na Piłkarza Roku UEFA, wydaje się to oczywiste, jednak fani dalej się spierają.

Trwają również dyskusje na temat tego, czy Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w historii Polski. Trudno jest to jednoznacznie ocenić, bo za czasów innych wybitnych zawodników, takich jak Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato czy Kazimierz Deyna, nasza drużyna narodowa odnosiła największe sukcesy w historii. Dziś jednak to Robert Lewandowski dystansuje ich pod względem osiągnięć indywidualnych.

Trzeba zauważyć, że lata temu piłkarze nie mogli z taką łatwością wyjeżdżać za granicę i osiągać tam sukcesy, dlatego nie wiadomo, czy Zbigniew Boniek nie byłby jeszcze lepszy, gdyby trafił do Włoch kilka sezonów wcześniej.

Niestety nigdy nie dowiemy się, jak potoczyłaby się wówczas historia, ale dziś Robert Lewandowski radzi sobie naprawdę wybitnie i oczywiste jest, że pojawiają się liczne porównania.

Pewne jest jedno - w dawnych czasach Polacy nie cieszyli się na całym świecie taką sławą, jak dziś Robert Lewandowski. Polak odniósł sukces i jest rozpoznawany przez kibiców ze wszystkich krajów, a dawniej Polacy nie mogli cieszyć się taką renomą.

Czy Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w historii Polski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News