Liga Europy
Facebook Energo Arena Gdańsk
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Czerwca 2020

Niemcy chcą przejąć od Polski finał Ligi Europy. Nasz kraj może stracić wielki mecz

Liga Europy w tym sezonie miała zakończyć się wielkim finałem rozegranym na Energo Arenie w Gdańsku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki przerwano i nie wiadomo, w jakiej formie uda się je dokończyć. Zachodnie media są zdania, że pierwotny plan nie ma szans realizacji i finał na pewno nie odbędzie się w Polsce. 

Liga Europy zdaniem niemieckich mediów może dokończyć rozgrywki w zmienionej formie. Spotkania miałyby się odbywać wyłącznie w jednym miejscu, co może oznaczać, że finał w Gdańsku, na tamtejszej Ergo Arenie się nie odbędzie.

Gdzie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Cracovia? Relacja na żywo, transmisja w tv [TRANSMISJA]Gdzie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Cracovia? Relacja na żywo, transmisja w tv [TRANSMISJA]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Europejski gigant chce kupić Arkadiusza Milika. Polak ma być częścią wielkiego duetu
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia


Liga Europy może dokończyć rozgrywki w jednym mieście

Wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądały rozgrywki europejskich pucharów po wznowieniu gry. Pojawiły się informacje, że wszystkie pozostałe spotkania zarówno ligi MIstrzów, jak i Ligi Europy odbędą się w sierpniu na przestrzeni niecałego miesiąca. Najpierw jednak grę muszą zakończyć ligi krajowe.

Najważniejsze decyzje dotyczące zmagań w przerwanym z powodu wybuchu pandemii koronawirusa sezonie, zapadną już za kilka dni. W dniach 17-18 czerwca obradować będą członkowie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej. UEFA rozważa zmodyfikowanie sposobu rozgrywania spotkań. Jeden z pomysłów zakłada organizację wszystkich meczów w jednym miejscu.

Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanieRobert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanieCzytaj dalej


Gdańsk straci prawa do organizacji finału Ligi Europy?

Z informacji niemieckiej "Sueddeutsche Zeitung" wynika, że pozostałe mecze fazy pucharowej Ligi Europy miałyby się odbyć właśnie w ten sposób. Wszystkie pozostałe wciąż w rywalizacji zespoły zebrałyby się, by dokończyć zmagania. Dziennikarze są zdania, że właśnie Niemieckie miasta są najpoważniejszymi kandydatami do zorganizowania dalszych spotkań. Mówi się o Frankfurcie nad Menem i okolicznych Sinscheim i Moguncji oraz Gelsenkirchen, Dusseldorfie i Kolonii. UEFA jest podobno optymistycznie nastawiona do takiego rozwiązania.

Jeśli rewelacje podane przez niemiecki dziennik okażą się prawdziwe, będzie to oznaczało sporą klęskę dla Polski. W tym roku finał najważniejszych po Lidze Mistrzów rozgrywek miał się odbyć na Energo Arenie w Gdańsku.

Źódło: "Sueddeutsche Zeitung"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 zł
  2. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak
  3. Żona Macieja Kota zniewala urodą. Jej wysportowane ciało zapiera dech w piersiach (FOTO)
  4. Gdzie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Cracovia? Relacja na żywo, transmisja w tv [TRANSMISJA]
  5. Czy kibice wejdą na stadiony? Mamy nowe informacje, niestety nie są dobre
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News