Liga Europy zmiana
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 15 Marca 2020

Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja

Liga Europy może zostać odwołana, choć pojawił się pomysł, by została ona dograna w zupełnie innym miejscu. O wszystkim powiedział nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek, który wygłosił swój plan na dalsze rozegranie pucharów.

Liga Europy wraz z Ligą Mistrzów zostały tymczasowo zawieszone w związku z epidemią koronawirusa panującą na całym świecie. Obecnie nikt nie wyobraża sobie grania w piłkę w tak niebezpiecznych warunkach niemalże we wszystkich krajach Europy. Jest jednak oczywiste, że sytuacja w końcu unormuje się i będzie można wrócić do sportu na najwyższym poziomie.

Już w tym sezonie mieliśmy doczekać się finału Ligi Europy zorganizowanego w Gdańsku, jednak w tym momencie nic nie wskazuje na to, by miało do tego dojść. Szacuje się, że przerwa od futbolu na najwyższym poziomie potrwa bardzo długo. Jeżeli jednak dojdzie do przełomu i uda się wrócić do gry w maju, to ostateczne i rozstrzygające mecze LE mogą odbyć się w dwóch polskich miastach.

Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąNie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąCzytaj dalej

Liga Europy w dwóch polskich miastach?

Zanosi się na to, że Liga Europy będzie miała szansę zagościć w dwóch polskich miastach. Jak dowiedziały się zagraniczne media, pojawił się pomysł, by mecze półfinałowe Ligi Europy zostały rozegrane na neutralnym gruncie. Tym miałyby zostać dwa warszawskie stadiony - PGE Narodowy i stadion Legii Warszawa. Mecz finałowy zgodnie z planem odbyłby się w Gdańsku.

Na taką propozycję przystaje wstępnie Zbigniew Boniek, który przyznał, że polska infrastruktura absolutnie pozwala na tego typu rozwiązanie i organizację najważniejszych meczów europejskich pucharów w Polsce. W normalnych warunkach byłaby to atrakcja dla kibiców piłkarskich z naszego kraju, choć wiadomo, że stadiony na pewno zostaną zamknięte.

Legendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówLegendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówCzytaj dalej

Liga Europy wciąż może być kontynuowana

Co ciekawe, podobny scenariusz miałby spotkać Stambuł, a więc miasto, w którym odbyć miałyby się mecze półfinałowe i finał Ligi Mistrzów. W tureckim mieście jest wiele stadionów, które nadają się do przeprowadzenia spotkania tak wysokiej rangi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News