Liga Europy Gdańsk
osnapix via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Czerwca 2020

Poznaliśmy decyzję UEFA w sprawie finału Ligi Europy w Gdańsku. Zapadł nieodwracalny wybór

Liga Europy pierwotnie miała zakończyć obecny sezon finałem na stadionie w Gdańsku. W środę Komitet Wykonawczy UEFA podjęła decyzję o dokończeniu Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Obecne rozgrywki europejskich pucharów zostaną dokończone w Portugalii i w Niemczech. Zmieniono także format rozgrywek.

Liga Europy i Liga Mistrzów zostały zawieszone w połowie marca z powodu epidemii koronawirusa. Początkowo finał LE miał się odbyć pod koniec maja w Gdańsku. Natomiast finalistów LM gościć miał Stambuł. W środę Komitet Wykonawczy UEFA zaakceptował plan wznowienia europejskich pucharów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielki dzień w życiu Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" aż otworzył szampana (FOTO)
  2. W końcu tysiące Polaków się doczekają. Wicepremier przekazała nową wiadomość
Rywal Kamila Stocha rzucił mu wyzwanie. Buńczuczna deklaracja skoczkaRywal Kamila Stocha rzucił mu wyzwanie. Buńczuczna deklaracja skoczkaCzytaj dalej

Liga Europy zmienia format

Dla polskich kibiców najważniejszą kwestią był finał Ligi Europy, który miał się odbyć w Gdańsku. UEFA podjęła decyzję, że tegoroczne rozgrywki zostaną dokończone na czterech stadionach w Niemczech. Uczestników fazy pucharowej Ligi Europy będą gościć stadiony w Duisburgu, Düsseldorfie, Gelsenkirchen i Kolonii. Finał odbędzie się na obiekcie w Kolonii bądź Gelsenkirchen.

Komitet wykonawczy UEFA podał też daty wznowienia europejskich pucharów. Liga Europy mecze będzie rozgrywać w Niemczech od 10 sierpnia. Wtedy zostaną dograne spotkania 1/8 finału. Kolejne fazy, będą się odbywać bez rewanżów. Finał został zaplanowany na 21 sierpnia.

Podjęto także decyzje dotyczące Ligi Mistrzów. Spotkania będą się odbywać na dwóch stadionach w Lizbonie, na Stadio da Luz oraz Jose Alvalade. Najpierw muszą zostać rozegrane zaległe mecze rewanżowe 1/8 finału, które odbędą się na pierwotnie zaplanowanych stadionach. Swojego zwycięzcę muszą poznać pary: Manchester City - Real Madryt (2-1 po 1. meczu), Juventus Turyn - Olympique Lyon (0-1), Bayern Monachium - Chelsea (3-0), FC Barcelona - SSC Napoli (1-1). Spotkania zaplanowano na 5 i 6 sierpnia.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się już w Portugalii. Finał został zaplanowany na 23 sierpnia. Na razie UEFA nie planuje udziału kibiców w spotkaniach, ale wszystko zależy od władz danych krajów. - Jeśli miałbym odpowiedzieć teraz, powiedziałbym, że nie będzie kibiców na stadionach, ale sytuacja może się zmienić - powiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

Artur Boruc zdecydował o swojej przyszłości. Wiemy, gdzie teraz zagraArtur Boruc zdecydował o swojej przyszłości. Wiemy, gdzie teraz zagraCzytaj dalej

Finał LE w Gdańsku za rok

UEFA podała także informacje co z eliminacjami do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Mistrz Polski, żeby zagrać w Lidze Mistrzów, będzie musiał pokonać czterech rywali. W trzech pierwszych meczach nie będzie rewanżu. Drugie spotkanie zaplanowane jest dopiero w ostatniej rundzie kwalifikacji. Te rozpoczną się 5-26 sierpnia. Gospodarz spotkania będzie wyłaniany na podstawie losowania.

Liga Europy kwalifikacje rozpocznie w dniach 18-19 sierpnia. Polskie kluby, żeby awansować do fazy grupowej, będą musiały pokonać czterech przeciwników. Faza grupowa LE ma się rozpocząć pod koniec października.

UEFA podała także, że ulegli zmianie gospodarze finałów kolejnych edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Miasta, które w tym roku miały organizować mecze finałowe, będą gościć finalistów za rok. Kolejni gospodarze będą musieli poczekać zatem rok dłużej na finał. I tym sposobem finał LM w Petersburgu został przesunięty na 2022, Monachium na 2023, a Londyn na 2024.

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku LE. Przesunięte o rok zostały finały w Sewilli i Budapeszcie - odpowiednio na 2022 i 2023 rok.

Komitet Wykonawczy UEFA potwierdził również, że nie ulegnie zmianie format Euro, które zostało przeniesione na przyszły rok. Zgodnie z wcześniejszymi planami mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w 12. miastach w całej Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem
  2. Wracają loty międzynarodowe. Musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach
  3. Tak wygląda nadzieja polskiego sportu. Ma dopiero 19 lat, a już ośmiesza znanych przeciwników
  4. Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja
  5. Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyła
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News