Liga Europy Lech Poznań
WOJTEK RADWANSKI/AFP/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 22 Października 2020

Niesamowity mecz Lecha Poznań w Lidze Europy. Emocje do samego końca, wielkie brawa za walkę

Liga Europy w tym sezonie jest dla polskich kibiców bardziej interesująca. W fazie grupowej gra Lech Poznań. W pierwszym meczu przeciwko Benfice Lizbona wicemistrzowie Polski zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Podopieczni Dariusza Żurawia mimo świetnej gry w ofensywie przegrali z Portugalczykami 2:4.

Liga Europy w tym sezonie dla polskich kibiców jest jeszcze bardziej interesująca. W fazie grupowej grają wicemistrzowie Polski z Poznania. Kolejorz przeszedł jak burza przez eliminacje i w nagrodę będzie się mierzył z Benficą Lizbona, Standardem Liege i Glasgow Rangers.

1. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  3. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
Anna Lewandowska pokazała zdjęcie złamanego nosa. Wyglądała jak postać z filmu, niesamowiteAnna Lewandowska pokazała zdjęcie złamanego nosa. Wyglądała jak postać z filmu, niesamowiteCzytaj dalej

Liga Europy nieszczęśliwa dla Lecha Poznań

W pierwszym od pięciu lat meczu fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Lecha mierzyli się z Benficą Lizbona. Portugalczycy są nie tylko faworytem grupy, ale całych rozgrywek. Jeszcze przed meczem trener poznaniaków Dariusz Żuraw mówił, że Orły nie mają żadnego słabego punktu i trudno będzie z nimi choćby o remis.

Wicemistrzowie Polski bez kompleksów wyszli na spotkanie przeciwko bardziej utytułowanym przeciwnikom. Już w pierwszych minutach groźny strzał oddał Jakub Moder. Później do głosu doszli goście i udokumentowali swoją przewagę.

Zawodnicy z Portugalii raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Filipa Bednarka. W 9. minucie niefortunnie ręką w polu karnym interweniował Dejewski. Rzut karny na gola pewnie zamienił Pizzi. Piłkarze Kolejorza nie mieli niczego stracenia. Kontynuowali swoją efektowną grę, którą imponowali w eliminacjach.

Podopieczni Dariusza Żurawia grali z polotem. W 15. minucie po efektownej akcji Lech wyrównał. Alan Czerwiński pognał skrzydłem w pole karne i zagrał idealnie do Mikaela Ishaka, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Wydawało się, że poznaniakom uda się dowieźć remis do przerwy. Wicemistrzowie Polski mieli nawet swoje okazje do wyjścia na prowadzenie, jednak to piłkarze Benfiki schodzili na przerwę, wygrywając 2:1. Darwin Nunez wykorzystał idealnie dośrodkowanie z boku boiska i strzałem głową podwyższył wynik.

Polskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusaPolskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusaCzytaj dalej

Wielkie emocje w meczu Lecha z Benfiką

Na drugą połowę Lechici wyszli bez żadnych kompleksów. Już od początku starali się narzucić swój styl gry. To przyniosło efekty w 48 minucie. Strzał Michała Skurasia odbił bramkarz, ale pewnie dobił Ishak, który dał Kolejorzowi remis 2:2.

Piłkarze trenera Żurawia nie cieszyli się z wyrównania długo. W 60 minucie spotkania swój kunszt znów pokazał Nunez. Ograł w polu karnym obrońców Lecha i płaskim strzałem obok interweniującego Bednarka dał Benfice prowadzenie.

Stracona bramka nie podziałała na Lechitów deprymująco. Wicemistrzowie Polski wciąż starali się grać efektownie i z rozmachem. Świetną okazję do strzelania gola miał wprowadzony po przerwie Kaczarawa, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek. Wynik w doliczonym czasie ustalił Nunez. Urugwajczyk po raz kolejny strzałem głową pokonał Filipa Bednarka.

Poznaniacy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Mimo niekorzystnego wyniku próbowali się dalej bawić grą. Wprowadzony po przerwie Filip Marchwiński jednemu z obrońców Benfiki założył "siatkę" po zagraniu niczym Ronaldinho.

6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?