Liga hiszpańska mecze
.
Autor Piotr Bernaciak - 18 Listopada 2019

Gwiazdy ligi hiszpańskiej doprowadziły do odwołania kolejki. Protestują przeciw łamaniu ich praw

Liga hiszpańska została wstrzymana w związku ze strajkiem największych gwiazd. Zdecydowały się one na solidarność w związku z łamaniem ich podstawowych praw. Stwierdziły, że nie mogą dłużej pozwalać na to, co obecnie się dzieje.

Liga hiszpańska będzie musiała odrobić jedną kolejkę w związku ze strajkiem największych gwiazd. Zgodnie stwierdziły one, że nie są w stanie dłużej godzić się z tym, co obecnie dzieje się w ich kraju. Kobiety postanowiły zaprosić do protestu wszystkie drużyny w lidze, a te skorzystały z tej możliwości. Z tego powodu już teraz wiemy, że kolejna kolejka zostanie odwołana.

Nie wiadomo, na jakie rozwiązanie zdecydują się ligowi włodarze w związku z taką decyzją zawodniczek. Jasno poinformowały one, że nie zamierzają wychodzić na boisko w następnej kolejce, w związku z czym nie odbędzie się ani jeden mecz. Teraz władze ligi hiszpańskiej będą musiały zadecydować, w jaki sposób rozegrać zaległe spotkania w nieokreślonej przyszłości.

Włoscy kibice wściekli po wywiadzie Krzysztofa Piątka. Włoscy kibice wściekli po wywiadzie Krzysztofa Piątka. "Po co zatrzymaliśmy tego klauna?"Czytaj dalej

Liga hiszpańska pauzuje w kolejnej kolejce

Zawodniczki grające w hiszpańskiej La Lidze zaprotestowały między innymi przeciwko łamaniu podstawowych praw, takich jak płaca minimalna czy możliwość przejścia na urlop macierzyński. Zwłaszcza to drugie często jest powodem kłótni z właścicielami klubów, którzy nie chcą tracić swoich najlepszych piłkarek na dłuższy czas pomimo ich prywatnych, rodzinnych planów.

Z tego powodu odwołano całą kolejkę i nie wiadomo, jakie są nowe plany władz ligi. Zanosi się na to, że mecze zostaną rozegrane w przyszłym, bliżej nieokreślonym terminie, jednak może być trudno znaleźć na nie czas z uwagi na napięty terminarz wszystkich zawodniczek. Wiele z nich regularnie jeździ na mecze swoich reprezentacji, podobnie jak ich odpowiednicy w lidze męskiej.

Liga hiszpańska odwołuje swoje mecze

Władze ligi nie mają ponoć zamiaru karać drużyn za tego typu akcję. Z pewnością naraziłyby się bowiem wtedy na lawinę negatywnych komentarzy również ze strony wszystkich kibiców.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News