Liga hiszpańska powrót
Rex Features/East News
Autor Łukasz Kowalski - 22 Maja 2020

Wiemy, kiedy wróci liga hiszpańska. Wcześniej, niż wszyscy myśleli, znamy datę

Liga hiszpańska wraca do gry. Do mediów wyciekł szkic nowego terminarza La Liga. Hiszpański dziennik "Copa" opublikował plan władz ligi na wznowienie rozgrywek. Na początek spotkanie derbowe, a później mecze co trzy dni. Władze ligi chcą skończyć sezon do połowy lipca.

Liga hiszpańska może być kolejną, w której zostaną wznowione rozgrywki po epidemii koronawirusa. W ubiegłym tygodniu ruszyła Niemiecka Bundesliga, za tydzień rusza nasza rodzima PKO Ekstraklasa. W połowie czerwca mają ruszyć rozgrywki we Włoszech i jak podają media także w Hiszpanii.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecMedia z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecCzytaj dalej

Liga hiszpańska wróci w czerwcu

Do mediów wyciekł szkic terminarza planowanego powrotu La Ligi do gry. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennik "Cope" szkic wskazuje, że pierwsze mecze miałyby się odbyć 12 czerwca. Pierwszym meczem po wznowieniu rozgrywek miałoby być spotkanie derbowe pomiędzy Sevillą i Realem Betis. Z kolei Real Madryt wznowiłby zmagania w sobotę 13 czerwca. 33-krotny mistrz Hiszpanii ma się wtedy zmierzyć z Eibarem. Dzień później FC Barcelona zagra z Mallorcą.

Władze ligi planują rozgrywać dwie kolejki tygodniowo i zakończyć zmagania 19 lipca. Poinformowano również, że mecze będą odbywały się o trzech różnych godzinach. Według gazety w szkicu zapisano, że mecze mają się rozpoczynać o 18:30, 20:45 lub 21:00 oraz 22:30. Podano również, że zaplecze La Ligi, czyli Segunda Division wznowi rywalizację we wtorek 16 czerwca.

Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej

Real Madryt rozstaje się z Santiago Bernabeu

Po wznowieniu sezonu Real Madryt nie będzie rozgrywał swoich meczów na Santiago Bernabeu. Władze klubu dostały pozwolenie od federacji i władz ligi na rozgrywanie domowych spotkań na na obiekcie Alfredo di Stefano w ośrodku treningowym w Valdebebas. Klub będzie musiał wykonać niezbędne prace na tym obiekcie, aby przystosować go do standardów La Liga. Real Madryt na stadionie im. Alfredo Di Stefano ma wymienić oświetlenie oraz założyć instalację VAR.

Wszystko przez renowację Santiago Bernabeu, która i tak miała rozpocząć się w tym roku. Władze klubu uznały, że wykorzystają przerwę w rozgrywkach spowodowaną koronawirusem na przyspieszenie prac. Planowo piłkarze będą mogli wrócić na legendarny stadion jesienią przyszłego roku. Całkowita renowacja ma się zakończyć w 2023 roku. Bernabeu po remoncie pomieści 80 242 kibiców, będzie miało zamykany dach, zostanie powiększone klubowe muzeum, powstaną sklepy, restauracje oraz dodatkowa przestrzeń dla esportu.

Przed zawieszeniem rozgrywek udało się w Hiszpanii rozegrać 27 ligowych kolejek. Liderem jest Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad "Królewskimi".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Patogwiazda Fame MMA przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Nie przypomina dawnej siebie (FOTO)
  4. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  5. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News