Liga Mistrzów
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Kwietnia 2020

Wiemy już, kiedy wróci Liga Mistrzów. Takiego terminu nikt nie mógł się spodziewać

Liga Mistrzów starała się kontynuować grę mimo rosnącego zagrożenia ze strony epidemii koronawirusa. Ostatecznie oczywiście rozgrywki zawieszono, ale nieustannie trwa debata, kiedy rywalizacja najlepszych klubów Europy może zostać dokończona. Na nowe informacje w tej sprawie trafiła niemiecka telewizja ZDF. Potencjalny termin jest zaskakujący.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe, ale i dochodowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Nic więc dziwnego, że UEFA za wszelką cenę chce dokończyć wstrzymaną z powodu pandemii koronawirusa obecną edycję. Nowe fakty o możliwym terminie zakończenia rywalizacji podała niemiecka telewizja ZDF.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
    2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićMarcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićCzytaj dalej


Liga Mistrzów może wrócić do gry w zaskakującym terminie

Pandemia koronawirusa sparaliżowała niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie świata. Kibice przeżywają najdłuższy od dziesięcioleci okres rozłąki z rywalizacją najlepszych piłkarzy świata. W piłkę gra się aktualnie w nielicznych zakątkach globu jak np. Nikaragua i Białoruś. UEFA ma jednak nadzieję, że sytuacja epidemiczna w ciągu najbliższych znacznie się poprawi i pozwoli federacjom krajowym na dokończenie zmagań. Europejska federacja liczy, że krajowe zmagania uda się zakończyć przed 30 czerwca. To pozwoliłoby na zarezerwowanie dla zamrożonych europejskich pucharów dogodnego terminu na ich dokończenie.

Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówZ ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówCzytaj dalej


Europejskie puchary dokończone latem. UEFA przedstawiłą pomysł krajowym federacjom

Niemiecki dziennikarz Markus Harm, pracujący dla telewizji ZDF twierdzi, że UEFA wysłała w środę krajowym federacjom informację, iż liczy na dokończenie rywalizacji w poszczególnych ligach przed 30 czerwca. Do tego czasu rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy pozostałyby zawieszone. Wznowienie ich nastąpiłoby dopiero w lipcu lub sierpniu, ale na pewno przed jesienią, gdyż na ten właśnie okres planowane jest rozegranie zaległych baraży o awans do Mistrzostw Europy, przełożonych na 2021 rok. Wstępny termin pierwszych spotkań walki o Euro ustalono na 2-8 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania
  2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News