Liga Mistrzów
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Marca 2020

Świetne wiadomości od UEFA. Powstaną zupełnie nowe rozgrywki, znamy szczegóły

Liga Mistrzów każdego roku rozpoczyna się od fazy grupowej startującej we wrześniu, a kończy finałem rozgrywanym w maju. Kibice zdążyli przez lata przyzwyczaić się do obecnej formuły, ale już wkrótce być może będą mogli cieszyć się Ligą Mistrzów również w lecie.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe rozgrywki na świecie. W trakcie sezonu na wtorkowe i środowe wieczory czeka z utęsknieniem każdy kibic piłki nożnej. Gdy ledwo opadną emocje po zakończonym finale, już wybiegamy myślami do kolejnej edycji. Lato jest czasem nieznośnym dla kibica, o ile nie są rozgrywane w danym roku mistrzostwa świata bądź Europy.

Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozęZ ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozęCzytaj dalej

Liga Mistrzów również latem?

Z pomocą piłkarskim koneserom chce przyjść UEFA. Organizatorzy Ligi Mistrzów chcą rozgrywać mecze również latem. Nie byłyby to oczywiście rozgrywki dobrze nam znanej Champions League, a zawody o bardziej towarzyskim wymiarze.

Co roku rozgrywany jest przedsezonowy turniej International Champions Cup. Właśnie te rozrywki chciałaby przejąć UEFA, jednocześnie je rozwijając i czyniąc jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla fanów. W tej chwili uczestnictwo w imprezie przypada na zaproszenie organizatorów. Pod szyldem UEFA, miejsce miałoby być zagwarantowane dzięki końcowej pozycji w tabeli rodzimej ligi. Najlepsze drużyny z lig europejskich rywalizowały w grupach złożonych z trzech zespołów, po których byłaby rozgrywana faza pucharowa.

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirOgromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirCzytaj dalej

UEFA chce podbić nowe rynki

“Letnia Liga Mistrzów” miałaby być rozgrywana nie na Starym Kontynencie, ale w USA i Azji. Przeniesienie rozgrywek na inne kontynenty to świetna promocja piłki w najlepszym wydaniu i szansa dla europejskiej federacji na podbój nowych rynków. O ile krajach azjatyckich piłka cieszy się rosnącą popularnością od czasu mundialu w 2002 roku, którego organizatorami były Korea i Japonia, o tyle w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie bardziej popularne są narodowe dyscypliny jak futbol amerykański, bejsbol czy koszykówka.

Uczestniczące w nowej lidze drużyny miałyby się też zobowiązać do wystawienia najsilniejszych składów. Możliwe jest, że w rozgrywkach będą brały również udział drużyny z Ameryki Południowej. UEFA chce jak najszybciej przejść od planów do czynów, gdyż pierwsza edycja imprezy miałaby się odbyć już latem 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News