Liga Mistrzów Malaga CF
AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lutego 2020

Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku

Liga Mistrzów była dla jednego z klubów szansą na zdobycie wielu kibiców. Po kilku latach drużyna może całkowicie przestać istnieć, jak przekazują dziennikarze. Strata jednego z legendarnych klubów z pewnością byłaby sporym ciosem dla całego piłkarskiego społeczeństwa, które wspomina wielkie mecze z udziałem kultowego zespołu.

Liga Mistrzów w wielu przypadkach jest dla uczestniczącego klubu ogromną szansą. Mniejsze drużyny mają okazję do wielkiego zarobku, ale również do wyrobienia sobie marki u kibiców. Większe drużyny zazwyczaj nie mają problemów z finansami i nie potrzebują bardzo kolejnego zastrzyku gotówki, jednak dzięki grze w europejskich pucharach najczęściej udaje się zwiększyć reputację.

Właśnie z tego mógł cieszyć się jeden z hiszpańskich klubów, który należy do krajowej czołówki jeśli chodzi o historię i rozpoznawalność. Niestety, dziś jego rzeczywistość jest nieporównywalnie gorsza niż kilka lat temu. Obecnie Liga Mistrzów jest jedynie odległym marzeniem, a klub musi mierzyć się z zupełnie innymi problemami. Niebawem drużyna może przestać istnieć.

Nie żyje medalista mistrzostw świata. Miał tylko 22 lataNie żyje medalista mistrzostw świata. Miał tylko 22 lataCzytaj dalej

Liga Mistrzów dla wielu klubów jest ogromną szansą

Hiszpańska Malaga występowała w Lidze Mistrzów z sukcesami. Kibice pamiętają jej niesamowity dwumecz z Borussią Dortmund, gdy klub z Łukaszem Piszczkiem, Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim w składzie zdołał wyeliminować rywala dopiero w ostatnich minutach starcia. Do awansu doszło wówczas w atmosferze kontrowersji, jednak wydawało się, że Malaga na dłużej zagości w europejskiej czołówce.

Dziś klub występuje na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy i zanosi się na to, że może nawet nie dokończyć sezonu. Wszystko przez to, że klubowi został postawiony warunek obniżenia pensji na wynagrodzenia piłkarzy. Jeżeli nie zostanie on zrealizowany, to może zostać wprowadzony zarząd komisaryczny. Oznaczałby on automatyczny spadek z zaplecza ekstraklasy.

Liga Mistrzów była codziennością, dziś jest ich marzeniem

Wiele wskazuje na to, że Malaga rzeczywiście będzie musiała ostatecznie upaść, by rozpocząć swój marsz w stronę wyższych lig, ale tym razem bez zaległości finansowych. Wobec bogatego zaplecza kibicowskiego i finansowego takie rozwiązanie wydaje się możliwe. Przypadek Malagi pokazuje, że kilka lat w futbolu to prawdziwa epoka. Drużyna była o krok od półfinału Ligi Mistrzów, a dziś jest bliska rozwiązania.

Przyszłość drużyny wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli uda się dogadać z zawodnikami, to ich wynagrodzenia mogą zostać obniżone, a w tym przypadku drużyna mogłaby dokończyć sezon w La Liga 2. Na ten moment takie rozwiązanie nie jest jednak najbardziej prawdopodobne i bardzo możliwe, że niebawem usłyszymy o upadku znanego klubu.

fot. AFP/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News