Liga Mistrzów tychy
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 6 Sierpnia 2020

UEFA podjęła ważną decyzję. Liga Mistrzów może zostać rozegrana w Bielsku-Białej lub w Tychach

Liga Mistrzów wraca już w najbliższy weekend. UEFA musi jednak zacząć planować eliminacje do kolejnej edycji, w których Polskę będzie reprezentowała Legia Warszawa. W połowie czerwca przedstawiono zmienioną formę przeprowadzenia kwalifikacji. Okazuje się, że w Polsce o awans do fazy grupowej europejskich pucharów mogą walczyć nie tylko kluby z Ekstraklasy.

Liga Mistrzów wraca już w najbliższy piątek. W obecnej edycji do rozegrania zostały jeszcze cztery spotkania 1/8 finału, a także spotkania kolejnych faz. Zgodnie z decyzją UEFA rozgrywki zostaną dokończone w formie turnieju Final 8, w którym w każdej fazie od ćwierćfinałów zostanie rozegrane tylko jedno spotknie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 5 osób już straciło życie. Izajasz nie ma litości, tragedia za granicą
  2. Kolejna poważna plaga coraz bliżej Polski. Część Europy już jest w tarapatach
Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

Liga Mistrzów w czterech miastach w Polsce?

Oprócz decyzji o formie dokończenia rozgrywek w obecnym sezonie UEFA w czerwcu przedstawiła plan przeprowadzenia eliminacji do kolejnej edycji. W walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w każdej rundzie poza ostatnią (w przypadku Ligi Europy w każdej rundzie) zostanie rozegrane jedno spotkanie, a gospodarz będzie wybierany na zasadzie losowania.

UEFA jednak musi wziąć pod uwagę, że w niektórych państwach pandemia koronawirusa uniemożliwi rozegranie spotkania eliminacyjnego. W związku z tym europejska centrala piłkarska nie wyklucza przeniesienia niektórych spotkań na neutralny teren. Jak dzisiaj przekazała UEFA, cztery ze wskazanych neutralnych stadionów są w Polsce.

- UEFA dziękuje za współpracę w tym względzie czterem federacjom. Polska, Węgry, Grecja i Cypr są w stanie zapewnić neutralne stadiony i udostępnić je w zaplanowanych terminach meczów. Kraje oferują również korytarz dla drużyn, które mogą bez ograniczeń przybyć i rozegrać swoje mecze -przekazano w komunikacie.

Uwielbiany przez wszystkich skoczek narciarski przeżywał dramat. Nikt nawet nie wiedział o jego poważnej chorobieUwielbiany przez wszystkich skoczek narciarski przeżywał dramat. Nikt nawet nie wiedział o jego poważnej chorobieCzytaj dalej

Polskie miasta będą gościć Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

Ewentualne spotkania w Polsce będą rozgrywane na stadionach w Tychach, Lublinie, Bielsku-Biała i w Łodzi na stadionie Widzewa. UEFA nie wyklucza także scenariusza, że niektóre z jesiennych spotkań reprezentacyjnych również zostaną rozegrane na neutralnych stadionach.

Na razie UEFA nie zmieniła decyzji o organizowaniu spotkań pod jej egidą bez publiczności. Jednak jak możemy przeczytać w komunikacie, niewykluczona jest zmiana w tym aspekcie. Ostateczne decyzje zostaną podjęte jeszcze w sierpniu.

- Przegląd sytuacji jest planowany w połowie sierpnia. UEFA, jak i federacje krajowe są świadome, jak ważne jest umożliwienie kibicom powrotu na stadiony, ale sytuacja w Europie jest bardzo niespójna. Także pod względem regulacji prawnych w krajach - przekazała UEFA w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny nie tylko na dziecko. W ustawie jest furtka, dorośli też mogą skorzystać z programu
  2. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News