Real Madryt - PSG
Instagram/realmadrid
Autor - 6 Grudnia 2019

Liga Mistrzów może przestać istnieć. Znany włodarz ma zupełnie nowy plan

Liga Mistrzów - przynajmniej taka, jaką znamy z obecnej formy - może niedługo przestać istnieć. Ma ją zastąpić zupełnie nowy twór, a plan na to ma prezydent wielkiego klubu. Czy niebawem nastąpi koniec Champions League?

Liga Mistrzów prawdopodobnie zbliża się ku końcowi. Te elitarne rozgrywki według przedstawicieli wielu europejskich klubów osiągnęły już pewien pułap, którego mogą już nie przeskoczyć. Dlatego proponowane są nowe rozwiązania, które mogłyby urozmaicić te rozgrywki. Zwolennikiem jednego z nich jest prezydent europejskiego giganta, który ma plan na to, jak powinny one dalej wyglądać.

Nie żyje trener polskich narciarzy. Zginął w tragicznym wypadku, o którym mówi cała PolskaNie żyje trener polskich narciarzy. Zginął w tragicznym wypadku, o którym mówi cała PolskaCzytaj dalej

Liga Mistrzów zostanie zastąpiona przez Superligę?

Zastąpić Ligę Mistrzów nie będzie łatwo. Florentino Perez uważa jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie Superligi dla największych europejskich drużyn. Od dawna się o tym mówi, ale najwięcej od czasu, kiedy na jaw informacje o takim pomyśle ujawniło Football Leaks. Perez o swoim planie dyskutuje z największymi europejskimi klubami.

Według "New York Times" Hiszpan opracował już system, który niebawem chciałby przekazać Gianniemu Infantino, prezydentowi FIFA. Superliga ma być dwupoziomowa, a udział w niej ma brać 40 drużyn. Najlepsza dwudziestka znalazłaby się na najwyższym szczeblu, natomiast reszta grałaby o klasę niżej. Najlepsze drużyny z tej "gorszej" ligi mogłyby awansować wyżej, natomiast najgorsze z tej "lepszej" analogicznie by spadły.

Liga Mistrzów jest jednym z najbardziej dochodowych turniejów na świecie

Kiedy taki scenariusz mógłby wejść w życie? Mówi się o 2024 roku. Nie wiadomo jednak, jak wówczas wyglądałaby Liga Mistrzów, która z pewnością stałaby się mniej ciekawa, a aktualnie jest jednym z najbardziej dochodowych turniejów na świecie. Do tego krajowe ligi mogłyby na tym bardzo ucierpieć.

Bardzo możliwe, że podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone na innych kontynentach. O tym myśli przede wszystkim sam Infantino, który chciałby, aby w Azji oraz Afryce zwiększył się poziom. Wzorem dla tego typu projektów jest MLS, czyli liga amerykańsko-kanadyjska, z której z roku na rok sprowadza się coraz więcej młodych piłkarzy, a do której regularnie przychodzą największe gwiazdy, które w Ameryce Północnej często kończą swoją karierę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy kibice zatrzymani przez rosyjskie służby. Zostali wydaleni z kraju
  2. Gwiazdor skoków narciarskich łamie przepisy, by wygrywać? Ekspert nie ma wątpliwości
  3. Gwiazdor skoków narciarskich łamie przepisy, by wygrywać? Ekspert nie ma wątpliwości
  4. Murawa na Stadionie Narodowym będzie wymieniana. W sprawie podjęto decyzję na najwyższym szczeblu


Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News