Liga Mistrzów
Twitter UEFA Champions League
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

Tottenham upokorzony przez RB Lipsk. Drużyna Mourinho nie istniała na boisku (WIDEO)

Liga Mistrzów we wtorek gościła na stadionach w Lipsku i Valencii. Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów 2019/2020. W Niemczech jeszcze niesparaliżowanych przez koronawirus, przy komplecie kibiców RB Lipsk osiągnął historyczny sukces i wyeliminował z rozgrywek faworyzowany Tottenham.

Liga MIstrzów wróciła do gry po dwutygodniowej przerwie. RB Lipsk i Tottenham Hotspur to drużyny, które we wtorkowy wieczór dostały jako jedyne szansę gry w obecności kibiców. Rozgrywki piłkarskie w całej Europie paraliżuje strach przed koronawirusem, jednak Liga Mistrzów stara się w tym szaleństwie wnieść trochę normalności w życie kibiców i piłkarzy.

Kapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerKapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerCzytaj dalej

Liga Mistrzów w cieniu koronawirusa

RB Lipsk przystępował do rewanżowego spotkania z Tottenhamem w dobrych nastrojach po zwycięstwie odniesionym w Londynie. Od pierwszych minut wtorkowego spotkania gospodarze ruszyli do ataków na bramkę Hugo LLorisa, czego efektem była bramka zdobyta już w 10 minucie spotkania. Płaskim strzałem z około osiemnastego metra popisał się Marcel Sabitzer, a francuski bramkarz “Kogutów” nie zdołał sięgnąć piłki. 1:0.

W kolejnych minutach ataki gospodarzy nie ustawały, a goście można powiedzieć byli dla nich tłem. Wreszcie w 21. minucie kolejny niebezpieczny atak Lipska przyniósł zmianę rezultatu. Dośrodkowanie Angelino z prawej strony boiska, strzałem głową na bramkę zamienił Marcel Sabitzer.

Dominacja drużyny gospodarzy nie ustała aż do gwizdka obwieszczającego przerwę. Lipsk zdobył nawet kolejną bramkę, ale w momencie strzału Timo Werner znajdował się na pozycji spalonej.

Mecze Ekstraklasy bez kibiców. Piękny gest Canal+ wobec fanów polskiej piłkiMecze Ekstraklasy bez kibiców. Piękny gest Canal+ wobec fanów polskiej piłkiCzytaj dalej

W drugiej polowie bez zmian. Tottenham skompromitował się w Niemczech

Od początku drugiej połowy gra się wyrównała ale z obu stron brakowało konkretów pod bramką przeciwnej drużyny. W 60. minucie groźniej ponownie zrobiło się pod bramką Tottenhamu, ale strzał Timo Wernera z krawędzi pola karnego minimalnie przelecial nad poprzeczką. W następnych minutach gra się zaostrzyła, czego efektem były indywidualne kary w postaci żółtych kartek dla zawodników gości Tangangi i Delle Allego. Drużyna dowodzona przez Jose Mourinho nie potrafiła realnie zagrozić bramce gospodarzy, natomiast Lipsk miał ochotę na kolejne bramki. Ostatecznie dopiął swego i po zagraniu z lewej strony, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Emil Forsberg, który sytuacyjnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0.

W końcowych minutach wynik nie uległ już zmianie i Lipsk zasłużenie wygrał 3:0 przez zdecydowaną większośc gry dominując nad gośćmi z Londynu. Zasłużenie również awansował do ćwierćfinału, gdzie będzie dalej pisał piękną historię “kopciuszka” bijącego gigantów europejskiego futbolu.

1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
    2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
    3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
    4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
    5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
    6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów