Valencia - Atalanta
East News/AFP
Autor Bartosz Goluch - 10 Marca 2020

Grad goli przy pustych trybunach. Fenomenalny mecz Valencii z Atalantą (WIDEO)

Liga Mistrzów nie rozczarowała. Chociaż po pierwszym spotkaniu Valencii z Atalantą kwestia awansu była niemal przesądzona, obie drużyny dały wielkie show. W meczu oglądaliśmy aż siedem goli.

Atalanta Bergamo przystępowała do rewanżu z Valencią w bardzo komfortowej sytuacji. Po zwycięstwie 4:1 u siebie właściwie nie mieli prawa odpaść ze znajdującymi się w dołku "Nietoperzami".

Valencia - Atalanta. Diakhaby "bohaterem" pierwszej połowy

Już w drugiej minucie meczu gracze Atalanty itrzymali "jedenastkę". W pole karne Valencii wbiegł Josip Ilicić, którego bez pardonu "wyciął" Mouctar Diakhaby. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość gospodarzom i wyprowadził Atalantę na prowadzenie.

Valencia odpowiedziała w 21. minucie za sprawą Kevina Gameiro, który wykorzystał prostopadłe podanie z drugiej linii. Gra była otwarta, a pod obiema bramkami sporo się działo.

Drugą połowę w 55. golem otworzył Kevin Gameiro. Francuski napastnik wykorzystał świetne dośrodkowanie Ferrana Torresa z prawego skrzydła.