Liga Mistrzów
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Polskie kluby nie zostaną dopuszczone do gry o Ligę Mistrzów? Tak wynika z planów UEFA

Liga Mistrzów i Liga Europy próbują zapanować nad chaosem wywołanym pandemią koronawirusa. UEFA przygotowała warianty rozegrania eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Jak ustały angielskie media, polskie kluby mogą mieć problem w dostaniu się do tych rozgrywek w przyszłym sezonie.

Liga Mistrzów i Liga Europy zostały wstrzymane przez epidemię koronawirusa. Początkowo finały obu rozgrywek miały się odbyć pod koniec maja, jednak już teraz wiemy, że najszybciej piłkarze do rywalizacji w Champions League wznowią pod koniec lipca lub dopiero w sierpniu. W związku z zamieszaniem, jakie wywołał koronawirus, nie wiadomo także, jak będą wygrywały te rozgrywki w przyszłym sezonie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Polskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaPolskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaCzytaj dalej

Liga Mistrzów i Liga Europy wstrzymane przez koronawirusa

UEFA stoi przed nie lada wyzwaniem. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie rozgrywki w Europie i na świecie zostały wstrzymane, ucierpiały na tym też najbardziej prestiżowe klubowe ligi świata, czyli Liga Europy i Liga Mistrzów. W obecnym sezonie rozgrywki te zatrzymały się na meczach 1/8 finału. Z informacji, które przekazał prezes Olymipque Lyon, Jean-Michel Aulas wynika, że UEFA chce wznowić rozgrywki 7 sierpnia.

Takie rozwiązanie tworzy szereg wątpliwości, ponieważ w pod koniec czerwca miały rozpocząć się mecze pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dlatego też europejska centrala piłkarska przygotowuje warianty tego, jak wyłonić uczestników Europejskich Pucharów w przyszłym sezonie.

Według informacji, które podaje brytyjski "The Times" UEFA rozważa znaczące ograniczenie, a nawet całkowite anulowaniu eliminacji do tych rozgrywek. W Europejskiej federacji przygotowuje się dwa warianty wyłonienia uczestników Ligi Mistrzów. Pierwszy jest bardziej optymistyczny dla polskich klubów. Zgodnie z tym wariantem, ograniczone zostaną poszczególne rundy eliminacji do jednego spotkania. Mecz miałby odbyć się na neutralnym boisku. To rozwiązanie jest o tyle optymistyczne, że nie wyklucza, żadnego z państw z walki o udział w tych rozgrywkach.

Kluby z Polski mogą mieć problem z zagraniem w europejskich pucharach

Drugi wariant budzi z kolei kontrowersje. Według doniesień angielskiego dziennika, w tym przypadku o miejsce w Lidze Mistrzów powalczą tylko mistrzowie 12 nacji, które nie mają zagwarantowanego udziału w tych rozgrywkach. Zgodnie z tym planem o pozostałe sześć miejsc w Lidze Mistrzów walczyłyby kluby z krajów zajmujących w rankingu UEFA miejsca 11-22. Polska obecnie zajmuje 25 miejsce w tym rankingu i już na samym starcie mistrz naszego kraju, byłby wykluczony z wali o awans do tych rozgrywek.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

Z Ligą Europy jest jeszcze trudniej. Udział w tych rozgrywkach ma zapewnione 17 drużyn, a w fazie grupowej udział bierze 48 ekip. Nie wyjaśniono także co z zespołami, którym nie powiodło się w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Według informacji przekazanych przez "The Times" UEFA skłania się do wdrożenia w życie pierwszego wariantu. Niepodważalnie pierwsza opcja jest korzystniejsza dla polskich klubów, które będą miały szansę na zakwalifikowanie się do europejskich Pucharów.

W przypadku zastosowania drugiego wariantu UEFA przygotowała plan wypłacania rekompensat, które miałyby zrekompensować możliwość boiskowej rywalizacji. W ekstremalnym przypadku uczestników Ligi Mistrzów wyznaczono by na podstawie wymienionego wcześniej rankingu, ale według angielskiego dziennika, jest to mało prawdopodobne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News