Liga Mistrzów
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Z ostatniej chwili. Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów. Potężna kara od UEFA

Liga Mistrzów bez udziału Manchesteru City. Europejska federacja piłkarska podjęła decyzję o karze dla drużyny obecnych mistrzów Anglii i wiele wskazuje na to, że przez długi czas nie zobaczymy "The Citizens" w najważniejszych, europejskich rozgrywkach. Ta informacja wstrząsnęła wszystkimi kibicami piłki nożnej w Europie.

Liga Mistrzów odbędzie się w następnych latach bez Manchesteru City. UEFA, która prowadziła dochodzenie w sprawie nieprzestrzegania finansowego fair-play postanowiła ukarać drużynę "The Citizens" najpoważniejszą z możliwych kar. Najważniejsze, europejskie rozgrywki będą odbywać się bez Anglików, którzy dostali poważną karę za swoje zaniedbania i brak współpracy z organami europejskiej piłki w sprawie wyjaśnienia nieprawidłowości finansowych.

Żałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiŻałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiCzytaj dalej

Liga Mistrzów bez Manchesteru City. Oficjalne stanowisko UEFY

Dzisiejszy komunikat ze strony UEFA był wielkim zaskoczeniem dla kibiców z całego świata. Drużyna City, która w tym sezonie chce walczyć o najważniejsze europejskie trofeum, będzie mogła zapomnieć o grze w rozgrywkach przez najbliższe dwie edycje. Wszystko przez to, że zarząd "The Citizens" łamał prawo i nie przestrzegał zasad finansowego fair-play. Drużyna Pepa Guardioli jest także zobowiązana do zapłacenia kary w wysokości 30 milionów euro.

To nie pierwszy raz, kiedy City dostaje potężną karę od europejskiego związku piłkarskiego. Drużyna mistrzów Anglii dostała już raz karę w wysokości 49 milionów funtów, jednak po współpracy z UEFĄ kara została obniżona, a klub nie został wycofany z europejskich pucharów. Zważając jednak na to, że zarząd "The Citizens" nie chciał współpracować z działaczami UEFA i nie przesyłał dokumentów w sprawie rozliczeń za lata 2012-2016, a także starał się tuszować informacje, UEFA podjeła zdecydowane kroki.

Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)Czytaj dalej

Manchester City będzie się odwoływał

Działacze angielskiego klubu już skomentowali zamieszanie z UEFĄ i stwierdzili, że będą się od niej odwoływać. Anglicy będą się starać udowodnić swoje racje przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.

Jak na razie, nie wiadomo jeszcze, czy drużyna zagra w bierzącej edycji Ligi Mistrzów, jednak nic nie wskazuje na to, aby została wycofana już w trakcie tegorocznych rozgrywek. Przypomnijmy, że klub z Manchesteru zmierzy się w środę 26 lutego z drużyną Realu Madryt.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News