Liga Mistrzów
youtube.com/ Samuel Zanetti
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Kwietnia 2020

UEFA wdraża plan awaryjny. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w zaskakującym terminie

Liga Mistrzów zostanie wznowiona. Mimo że wielu sceptyków zakładało, że europejskich rozgrywek w tym sezonie nie da się dokończyć, to władze UEFA są bardzo bliskie podjęcia kroku, który pozwoli na dokończenie rozgrywek. Kibice będą musieli się uzbroić jednak w cierpliwość. Rozgrywki mają zostać dokończone w bardzo odległym terminie.

Liga Mistrzów zostanie wznowiona. Mimo że ligi europejskie są w zawieszeniu, to działacze europejskiej federacji nie porzuciły prób wznowienia gry i mają zamiar wdrożyć plan, który pozwoli na dokończenie pucharów. Poznaliśmy już potencjalny termin finału Champions League. Kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusemGwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone

Liga Mistrzów wróci. Władze UEFA wprowadzają specjalne procedury

Mimo że sytuacja w Europie w związku z koronawirusem się jeszcze nie uspokoiła, to coraz więcej działaczy piłkarskich myśli nad powrotem piłki nożnej na boiska. Władze Bundesligi chcą, aby piłkarze na boiska wyszli już w maju, z kolei władze Ligue 1 postanowiły wznowić rozgrywki w czerwcu. Sama UEFA dostaje te sygnały i chce nadal dokończenia rozgrywek Champions League.

"Cadena Ser" podała informację, że zważając na to, że sezony w Europie powinny być kończone w lipcu, to dokładnie wtedy wróci Liga Mistrzów na podstawie rozporządzenia europejskiej federacji. Jeśli tak się stanie, finał europejskich rozgrywek będzie rozgrywany pod koniec sierpnia, a więc w tym roku kluby z europejskiej elity będą miały naprawdę mało czasu na odpoczynek.

Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)Czytaj dalej

Przerwa między sezonami będzie bardzo krótka

Zważając na to, że finał Champions League będzie miał miejsce w sierpniu, to kluby z kontynentu dostaną bardzo mało czasu na odpoczynek. Sezon 2020/2021 ma zostać wznowiony zaledwie trzy tygodnie po finale Ligi Mistrzów.

Władze federacji nie podały jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów, jeśli jednak doniesienia "Cadena Sar" są prawdziwe to przed przedstawicielami UEFA stanie wielkie wyzwanie, aby zorganizować eliminację do Champions League, które do tej pory odbywały się w lipcu i sierpniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News