Liga Mistrzów
Rex Features East News
Autor Piotr Mika - 17 Czerwca 2020

Wyciekł ważny dokument UEFA. Wiemy, co dalej z Ligą Mistrzów i polskimi klubami w pucharach

Liga Mistrzów zmieni swoje oblicze nie tylko w obecnym, ale także w przyszłym sezonie! Już dziś mają zostać ogłoszone zmiany dotyczące rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy w sezonie 2019/2020 oraz 2020/2021.

Potwierdzają się doniesienia medialne o tym, że obecny sezon Ligi Mistrzów zostanie dokończony w Lizbonie, zaś Ligi Europy w czterech miastach w Niemczech. Z dokumentów do jakich dotarła "Interia.pl" wynika również, że duże zmiany czekają nas w eliminacjach do europejskich pucharów w kolejnym sezonie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielki dzień w życiu Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" aż otworzył szampana (FOTO)
  2. W końcu tysiące Polaków się doczekają. Wicepremier przekazała nową wiadomość
Artur Boruc zdecydował o swojej przyszłości. Wiemy, gdzie teraz zagraArtur Boruc zdecydował o swojej przyszłości. Wiemy, gdzie teraz zagraCzytaj dalej

Liga Mistrzów i Liga Europy w nowym formacie

Jak wynika z doniesień portalu "Interia.pl" potwierdzają się poprzednie informacje o tym, że obecny sezon europejskich pucharów zostanie dokończony na zmienionych zasadach. W dniach 5-6 sierpnia rozegrane zostałyby zaległe rewanże 1/8 Ligi Mistrzów, natomiast w dniach 12-22 sierpnia finałowa ósemka rozegrałaby ćwierćfinały, półfinały oraz finał w Lizbonie. Zwycięstwo w każdej fazie rozstrzygać ma tylko jeden mecz, bez rewanżów.

Analogicznie rzecz ma się z Ligą Europy, w której również do dokończenia została faza 1/8 finału. Rozstrzygnięcie LE ma zostać zorganizowane w czterech miastach w Niemczech: Duisburgu, Duesseldorfie, Gelsenkirchen oraz Kolonii. W ostatnim z nich rozegrany zostanie finał imprezy, który pierwotnie miał odbyć się w Gdańsku. Polskie miasto będzie mogło jednak zorganizować finał Ligi Europy w przyszłym roku. Analogicznie wygląda sytuacja ze Stambułem i finałem Ligi Mistrzów - tureckie miasto będzie gościć finalistów LM w przyszłym roku.

Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportuNie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportuCzytaj dalej

Łatwiejsza droga dla polskich klubów w pucharach?

Ważne zmiany dotyczą także eliminacji do kolejnego sezonu europejskich pucharów. Mistrz Polski przystąpi do eliminacji 25 lub 26 sierpnia i aby dostać się do fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie musiał pokonać czterech rywali. Z tą tylko różnicą, że o awansie zadecyduje jeden mecz, a gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Podobnie rzecz ma się w eliminacjach do Ligi Europy. Drużyny które zajmą 2. i 3. miejsce w Ekstraklasie, a także zwycięzca Pucharu Polski rozpoczną rywalizację w dniach 18-19 sierpnia. Cała trójka również będzie miała do pokonania czterech rywali, aby dostać się do fazy grupowej LE, a mecze rozegrane zostaną bez rewanżów z losowym wyborem gospodarza. Czy okaże się to pomocne dla polskich klubów, czy wręcz przeciwnie, dowiemy się w najbliższych miesiącach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem
  2. Wracają loty międzynarodowe. Musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach
  3. Tak wygląda nadzieja polskiego sportu. Ma dopiero 19 lat, a już ośmiesza znanych przeciwników
  4. Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja
  5. Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyła
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News